Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
180 postów 332 komentarze

Myślenie podstawowe

anthony - Tylko prawda jest ciekawa

Amantadyna- kompromitacja polskich medyków i naukowców

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dlaczego znane od dawna leki na grypę nie są używane?


 

 

 

 

Mam ponad 500 udokumentowanych przypadków wyleczeń z COVID-19 przy użyciu amantadyny - mówi Interii dr Włodzimierz Bodnar, pediatra i specjalista chorób płuc z Przemyśla. Jego zdaniem rząd powinien już wcześniej zlecić badania skuteczności tego leku. Na konferencji prasowej zapowiedział to minister zdrowia Adam Niedzielski.

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-amantadyna-a-covid-19-dr-wlodzimierz-bodnar-mam-500-udokumen,nId,4928349#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 

 

Na wieść o tym, że doktor Bodnar leczy skutecznie chorych na grypę amantadyną, Ministerstwo Zdrowia zablokowało sprzedaż tego lekarstwa i wycofało go z aptek, argumentując, że specyfik ten nie został przebadany pod kątem leczenia grypy (zwanej teraz kowidem), gdyż pierwotnie był przeznaczony do leczenia choroby Parkinsona.

I w tym momencie rozpoczyna się seria niewiarygodnych kompromitacji!!

Amantadyna została dopuszczona w Europie do leczenia zarówno choroby Parkinsona jak i grypy już w latach sześćdziesiątych, tylko do leczenia grypy wypuszczono ją na rynek pod inną nazwą handlową: Symmetrel firmy NOVARTIS (więcej na ten temat tutaj: https://ziut.neon24.pl/post/159338,symmetrel-amantadyna-na-grypo-covida oraz tutaj: https://ziut.neon24.pl/post/159347,wegierski-wiregyt-k-amantyda-na-grype-typ-a-i-grypo-covid19 )

Tylko jeden lekarz w Polsce (pan Bodnar) wiedział o tym fakcie i sięgnął do sprawdzonego lekarstwa...na grypę, osiągając 100% wyleczalność!

Jeden lekarz w Polsce miał wiedzę o skutecznym leku na grypę!To jest niebywała kompromitacja polskich medyków! Z tej kompromitacji wynika, że oni nie interesują się ani współczesnymi ani historycznymi osiągnięciami medycyny, niczego fachowego nie czytają, na tematy medyczne nie dyskutują pomiędzy sobą...itp. Czyli stanowią „ciemną masę ludzików ubraną w białe fartuchy” nie wiedzieć czemu zwaną lekarzami!

 

Minister Zdrowia zapowiada zlecenie badań skuteczności tego leku, w sytuacji gdy lek ten przeszedł cała procedurę dopuszczenia do obrotu jako środek na grypę, stosowaną w państwach europejskich już ...60 lat temu! Jego „doradcy” profesory od siedmiu boleści nic na ten temat nie wiedzą i nic nie wiedząc próbują pana Bodnara zdyskredytować w oczach opinii publicznej. Trudno o większe bęcwalstwo!

 

KOMPROMITACJA!!!

Jak by tej kompromitacji było mało, żaden z polskich lekarzy nie zadał sobie trudu aby sprawdzić w internecie jakie choroby leczy amantadyna, pod nazwą handlową Symmetrel, lub Viregyt-K!  Żaden z tych lekarzy nie próbuje leczyć grypy lekarstwem które wypróbował pan Bodnar, natomiast z wielką energią rozwalają chorym płuca respiratorami, choć już z doświadczeń włoskich i amerykańskich wiadomo, że położenie chorego pod respirator zabija go!!!

 

Doktor nauk medycznych Jerzy Jaśkowski (i wielu innych lekarzy) od wielu już lat propaguje leczenie grypy węglem aktywowanym (z doskonałym skutkiem, co sprawdziłem na własnej rodzinie) i nikogo to nie interesuje! Jaki to byłby problem przeprowadzić badania porównawcze skuteczności węgla aktywowanego i Symmetrelu w leczeniu grypy, w tym celu aby określić który środek jest skuteczniejszy (na pewno tańszy jest węgiel)? Albo i spróbować leczyć obuma specyfikami jednocześnie. (węgiel nie daje żadnych powikłań)

Badania takie trwałyby 7 dni i już w dniu ósmym byłby znany wynik! Koszty byłyby znikome, badania proste! Dwie grupy chorych liczące po kilkadziesiąt osób, jedna leczona węglem, druga amantadyną. I po tygodniu porównanie wyników!

Dlaczego tak oczywistych działań nikt nie wykonuje??

Z prostego powodu! Skuteczny lek na grypę kowidową obnażyłby całą nadętą oszukańczą aferę kovidową. Szpitale opustoszałyby z pacjentów kowidowych, stadiony kowidowe okazałyby się potrzebne jak pryszcz na dupie! Cały cyrk kowidowy runąłby jak domek z kart! Cały pogrzeb na nic!

Dlatego żaden lek leczący grypę nie zostanie oficjalnie dopuszczony do masowego stosowania, gdyż cyrk kowidowy musi trwać tak długo, jak długo będzie to w interesie mafii szczepionkowej!!

Czy polscy lekarze (choćby w części) „oleją” ludobójcze zalecenia Ministerstwa Zdrowia, zaczną myśleć i leczyć ludzi z grypy kowidowej, tak jak to robi dr Bodnar, Jaśkowski i inni i tak jak to robili wszyscy lekarze przed plandemią kowida?

 

Anthony Ivanowitz

16.12.2020r.

Www.pospoliteruszenie.org

 

KOMENTARZE

 • ***
  "Dlaczego znane od dawna leki na grypę nie są używane?"

  Ponieważ COVID-19 to nie jest odmiana grypy, a we współczesnej medycynie nie jest dopuszczalne stosowanie eksperymentalnej metody terapii na zwykłych pacjentach.
 • @Yarpen Zirgin 09:09:27
  //Ponieważ COVID-19 to nie jest odmiana grypy,//

  Wygląda jak kura. Gdacze jak kura. Grzebie pazurem jak kura. Ale to nie kura. To jest koń.
  A może osioł?...
 • Autorze
  Jeśli lekarze nie chcą się szczepić to komu mamy wierzyć? Rządowi który z naszych podatków chce wydać miliardy na szczepionki do których sami lekarze nie są przekonani i dobrze wiedzą co w trawie piszczy. Ciekawe ilu z tych nieprzekonanych konowałów jest przekonanych do szczepienia innych za gruba kasę, jakieś statystyki? Potrzebujemy kampanii informacyjnej? Chyba kampanii propagandy, ośmieszania i zastraszania. Szczepionka nie przeszła badań toksyczności, nie jest znany wpływ na płodność, nie dokończono badań klinicznych, o czym przyznaje sam producent, który jednocześnie uchyla się od odpowiedzialności za powikłania.
 • @Kmieć 09:12:57
  Ewidentnie nie masz pojęcia o tym, jakie są objawy grypy, a jakie COVID-19. Na rybkę: Wirus grypy nie powoduje utraty smaku i węchu.
 • @Kmieć 09:12:57
  Cyt: //Ponieważ COVID-19 to nie jest odmiana grypy,//

  Wygląda jak kura. Gdacze jak kura. Grzebie pazurem jak kura. Ale to nie kura. To jest koń.
  A może osioł?... "

  Profesor Kuna z Łodzi, na co dzień leczący w szpitalu LUDZI z grypy kowidowej twierdzi, że objawy i grypy sezonowej i kowidowej są dokładnie takie same i nie ma żadnych metod badawczych aby odróżnić jedną grypę od drugiej!
  Ponieważ na świecie "grasuje" ponad 200 wirusów wywołujących grypę i choroby grypopodobne, więc nikt nie wie który konkretny wirus wywołał chorobę u konkretnego pacjenta!
  W jednym szpitalu mogą przebywać chorzy na grypę spowodowaną różnymi wirusami. Na szczęście dla nas obecna grypa ma bardzo łagodny przebieg i w zasadzie nie wymaga leczenia! Groźne są natomiast powikłania po grypowe i one zabijają, ale w zasadzie tylko starców i osoby już wcześniej schorowane.Więcej tutaj:
  http://pospoliteruszenie.org/leczenie%20kowida.html
 • @Yarpen Zirgin 09:30:55
  Nie tykaj mnie prostaku, bo pejsakówki z tobą nie piłem.

  //Wirus grypy nie powoduje utraty smaku i węchu.//
  Ty chyba nigdy grypy nie miałeś. Ewentualnie cierpisz na skrajną postać covidowej sklerozy.
  Jest jeszcze taka możliwość, że z pełną premedytacją talmudyzujesz, czyli łżesz jak wielbłąd z Pustyni Negev.

  Zwykła grypa powoduje te objawy.
  Tyle że kryminaliści z Sekty Covida już ludzkość z grypy uleczyli. NI MA GRYPY. NI MA PRZEZIĘBIENIA.
  Został się tylko cymes covid, z którym parchaci zbrodniarze będą odważnie i z poświęceniem walczyć; w Polin do ostatniego Polaka i dla pewności jeden dzień dłużej.

  A mityczny covid powoduje dopiero po tym jak go mengelowcy patykiem w nosie poszukają. W okolicach kości sitowej, oddzielającej komorę nosową od mózgowej. W obszarze tym znajdują się nerwowe komórki odpowiadające za zmysł powonienia.
 • @anthony 09:36:40
  Pan "profesor" powinien wrócić do szkoły, skoro nie wie, że grypę wywołują wirusy Influenzavirus A, B i C, a COVID-19 wirus SARS-CoV-2.
 • @Yarpen Zirgin 09:42:41
  Jakie straszne literki...

  Dawaj linkę do jakiejś strony jakiegokolwiek laboratorium na świecie, które wyizolowało pełny genom tego "wirusa" i UDOWODNIŁO - zgodnie z Postulatami Kocha - że jest on patogenem wywołującym mitycznego, telaviwzyjnego covida.

  Postulaty Kocha:

  Postulaty Kocha – to podstawowe reguły diagnostyczne przedstawione przez Roberta Kocha w 1892 roku. Spełnienie tych postulatów jest dowodem na to, że konkretny mikroorganizm może powodować określoną chorobę.

  Treść postulatów:

  Postulat 1 – Drobnoustrój musi być obecny u wszystkich osób mających daną chorobę i powinien mieć związek ze zmianami chorobowymi.
  Postulat 2 – Drobnoustrój musi być wyizolowany w czystej kulturze od osoby chorej.
  Postulat 3 – Drobnoustrój, wyizolowany od chorej osoby, po wprowadzeniu do ludzi lub zwierząt musi wywołać tę samą chorobę.
  Postulat 4 – Drobnoustrój należy ponownie wyizolować w czystej kulturze od eksperymentalnie zakażonego człowieka lub zwierzęcia w celu spełnienia trzeciego postulatu
 • @Yarpen Zirgin 09:42:41
  Cyt: Pan "profesor" powinien wrócić do szkoły, skoro nie wie, że grypę wywołują wirusy Influenzavirus A, B i C, a COVID-19 wirus SARS-CoV-2...."

  Powtórzę: bez względu na to który z ponad 200 wirusów wywoła grypę albo chorobę grypopodobną, nie ma to żadnego znaczenia, tym bardziej, że nie ma żadnych testów które by wykrywały konkretnego wirusa. Jaki by wirus nie wywołał choroby - leczenie jest takie samo! Choroba zazwyczaj nie wymaga leczenia. Leczenia wymagają powikłania, na szczęście są one bardzo sporadyczne i przy obecnej grypie wynoszą do 5% przypadków! Sposoby leczenia powikłań po grypie też są znane!
  I o czym tu filozofować?
 • @anthony 09:55:49
  Ośmieszasz się, waść. Grypę (Influenza) wywołuje wyłącznie jeden z trzech wirusów typu Influenzavirus, a nie "ponad 200 wirusów". Pora wrócić do szkoły.
 • @anthony 09:55:49
  Szanowny Panie @Anthony

  Warto zamieścić tu jako odrębną publikację tekst znajdujący się w lince, jaką poniżej podam.
  Ale najpierw kilka słów wstępu forumowicza @Ordel:

  "Jak to się robi, czyli jak niszczy się autorytety w danej dziedzinie które sprzeciwiają się jedynej słusznej narracji. Francja 2020 rok, pewien emerytowany profesor Uniwersytecki który osobiście złożył ok 400 patentów w dziedzinie medycyny, najpierw zabrali mu komputer, kilka dni później zablokowali konta bankowe, zablokowali wypłatę emerytury, aż w końcu zamknęli go w izolatce w szpitalu psychiatrycznym.
  Witamy w faszystowskiej Europie XXI wieku ."

  https://prawda2.info/viewtopic.php?p=437087#437087
 • @Kmieć 09:40:14
  Morawiecki, Niedzielski , Dworczyk do natychmiastowej dymisji. Polacy ,to nie chomiki doświadczalne, a lekarze nie chcą ponosić odpowiedzialności, którą zrzucacie z siebie i producenta. Skandal, to mało powiedziane. Nikt rozsądny i nie będący na sznurku koncernów nie chce się zaszczepić. Firma Pfizer wydaje mld dolarów rocznie na promocję dlatego w mediach roi się od entuzjastów. A szef Pfizera żyd Burla nie szczepi się. Szef Pfizera cieszy się dobrym zdrowiem i w taki stanie najprawdopodobniej chciałby pozostać. Więc się nie szczepi. Choć w USA rozpoczęto akcję masowych szczepień, szef koncernu Pfizer, sam jeszcze nie zaszczepił się produktem własnej firmy. "Nie chce wychodzić przed szereg i odbierać preparatu potrzebującym. Mam 59 lat i cieszę się dobrym zdrowiem, mogę zaczekać"!

  https://cnbc.com/2020/12/14/pfi

  Art. 39. Zasada wolności od eksperymentów
  Dz.U.1997.78.483 - Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r.
  Nikt nie może być poddany eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez dobrowolnie wyrażonej zgody.

  Art. 224a. [Fałszywy alarm]
  Kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
 • @Kmieć 09:49:12
  Co do postulatów Kocha:

  http://akaczorowska.strony.ug.edu.pl/mikroby/postulaty.html
 • @Yarpen Zirgin 10:19:12
  Talmudyzowanie, i nic więcej. Parchate komplikowanie spraw prostych.

  Podam kolejny przykład, jak parchy manipulują "informacją", tak żeby w pełni spełniała najwyższe standardy koszerności:

  Na stronie omawiającej anosmię, czyli utratę węchu, już w pierwszych akapitach czytelnik jest atakowany "covidem", który - tu cytat - "Utrata węchu odróżnia także COVID-19 od grypy".

  To jest podprogowe programowanie.
  Bo już na dole tej plugawej publikacji znajduje się lista chorób, które tę przypadłość wywołują, i co tam czytamy?

  Anosmia (utrata węchu) przyczyny:
  polipy nosa,
  zapalenie zatok,
  PRZEZIĘBIENIE,
  GRYPA
  Covid-19,
  alergia,
  [a nawet] KATAR SIENNY.

  Tak się wywołuje full kosher (dez)informację. Bydełko wystraszone telavizyjną propagandą Sekty Covida nawet do końca nie przeczyta, a nawet jeśli, to po pierwszym akapicie już do bydełka nie dotrą konkluzje wynikające z listy zamieszczonej na końcu talmudycznego tekstu:

  https://www.medicover.pl/objawy/anosmia/
 • JASKINIOWY DILL
  Stare powiedzenie mówi, ze jeśli nie wiadomo o co chodzi, to z pewnością chodzi o pieniądze.
  Po obejrzeniu ostatniego programu (nomen omen)"Warto Rozmawiać" Pana Pospieszalskiego, zauważyłem, że niejaki Gut poszedł na całość, bo ten drugi typ, ratując resztki godności przykrywanej wstydem, choć namordnik założył, by oszczędzić nam odrazy.
  Widać wszystko stało się towarem, no bo cóż taki czy inny typ może
  kupić za honor nie wspominając o etyce zawodowej.
  Dla nich to pozbawiony moralności interes, jak choćby lupanar,
  jaki czynią z naszej Ojczyzny.

  Emocjonujemy się jakimiś utytułowanymi szemranymi z punktu widzenia
  etyki typami ale chyba najważniejszym elementem tej układanki, jest
  to, co kiedyś już przydarzyło się mojemu mistrzowi, gdy w gniewie powiedział: "...a wy uczyniliście z niego jaskinię zbójców".
  Myślę, że warto tego wracać w tych trudnych czasach, bo przez bierność
  stajemy się zbójeckimi wspólnikami.
 • @Yarpen Zirgin 10:01:07
  Cyt: śmieszasz się, waść. Grypę (Influenza) wywołuje wyłącznie jeden z trzech wirusów typu Influenzavirus, a nie "ponad 200 wirusów". Pora wrócić do szkoły...

  Sprowadzasz dyskusję na boczny tor!
  Załóżmy nawet, że kovid to nie grypa, tylko inna choroba w objawach podobna do grypy.
  Jeśli lekarz Bodnar wyleczył lekarstwem na grypę ponad 500 pacjentów chorych na kowida, i jeśli skutki uboczne stosowania amantadyny przy leczeniu grypy są znane od 60 lat (praktycznie ich nie ma), to jakie są przeciwwskazania medyczne do stosowania tego leku do leczenia kowida?? Jakie?
  Przepisy???
  A te same przepisy pozwalają stosować szczepionkę na kowida, która nie została przebadana do czego producent się przyznał w ulotce informacyjnej?
  Czyli leku znanego od 60 lat nie wolno stosować, bo "nieprzebadany" (choć w istocie gruntownie przebadany) zaś szczepionkę można stosować choć jest całkowicie nie przebadana?!
  I o tym jest ten artykuł, jakieś pseudo naukowe dywagacje są nieistotne.
  Jest skuteczne lekarstwo na kowida, więc trzeba je powszechnie stosować! A czy leczymy kowida, czy grypę sezonową...jak zwał tak zwał, jeśli pomaga- to stosujemy!
 • @anthony 09:36:40
  Ursula von der Leyen: by położyć kres pandemii koronawirusa, 70 proc. ludzi musi zostać zaszczepionych; to jest ogromne zadanie, które przed nami stoi, zakupiliśmy więcej dawek szczepionki przeciwko Covid-19 niż potrzeba, żeby zapewnić szczepienie wszystkim obywatelom Europy.
 • @anthony jak na zawołanie pojawiła się ptasia grypa
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/16081107651d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b37203746e816297a08672c60eb8e3b46ed7.jpg

  Nowe ogniska ptasiej grypy. Główny Lekarz Weterynarii poinformował o potwierdzeniu kolejnych ognisk ptasiej grypy (HPAI) w Wielkopolskie. Liczba wykrytych ognisk w tym roku w kraju przekroczyła 40, w regionie sięgnęła 17.

  https://niezalezna.pl/369466-nowe-ogniska-ptasiej-grypy
 • @Kmieć 10:49:52
  I jeszcze jeden przykład talmudyzowania "informacją" przez kryminalistów z Sekty Covida:

  https://zapodaj.net/images/e27442110064b.jpg

  Nawet mi się nie chce tego komentować.
 • @Kmieć 11:11:42
  Kto jest pierwszą ofiarą wojny?
  Prawda!

  Kmieciu, jesteśmy na wojnie, wróg przypuścił zmasowany atak, a co robi zaatakowane imperium?

  Zaatakowane imperium kontratakuje!
 • @anthony 10:55:04
  "Jeśli lekarz Bodnar wyleczył lekarstwem na grypę ponad 500 pacjentów chorych na kowida, i jeśli skutki uboczne stosowania amantadyny przy leczeniu grypy są znane od 60 lat (praktycznie ich nie ma), to jakie są przeciwwskazania medyczne do stosowania tego leku do leczenia kowida?? Jakie?"

  Bez badań porównawczych na grupie kontrolnej, która w tym samym czasie otrzymuje placebo, nie wiadomo tak naprawdę czy zadziałał podawany lek, czy też sam organizm nie zwalczył wirusa. W efekcie jest to prowadzenie nieetycznego eksperymentu na pacjentach, którzy nie mają ŻADNEJ gwarancji, iż prowadzona terapia rzeczywiście działa.


  Aha... Szczepionki na COVID są przebadane, bo inaczej nie można ich wpuścić na rynek. Przyspieszenie procesu jej powstawania jest możliwe dzięki temu, że preparat jest przygotowywany równocześnie w wielu ośrodkach, a nie jednym,
 • @Kmieć 10:49:52
  A może jednak odniesiesz się do tego, co Ci wskazałem?
 • @Yarpen Zirgin 11:36:53
  Już to zrobiłem.
  Spadaj na palę daktylową, albo wracaj do lampy, dżinie pustynny.

  P.S. Zanim znikniesz.
  To jak to jest z tą utratą powonienia, na którą się powołałeś? Zwykła, niekoszerna w przeciwieństwie do "covida", grypa w końcu wywołuje utratę węchu, czy nie?
  Bo tam na tej stronie, certyfikowanej najwyższymi demokratycznymi standardami koszerności, piszą, że nawet cierpiący na KATAR SIENNY może mieć zdiagnozowanego covida i zostać podłączonym pod Pavulon, wróć! pod respirator... Jeśli utrata węchu, jak piszą na początku linkowanego tekstu, "odróżnia grypę od plandemicznego covida"...

  Nie wstydź się. Dawaj. Wij się, wężykiem, wężykiem...
 • @Yarpen Zirgin 11:35:38
  Yarpen, ale jak?!?! przeprowadzić badania kontrolne czegoś co nie istnieje?!?! Kumasz absurd, który poszukujesz?
 • @Yarpen Zirgin 11:35:38
  Trzeba być najcięższym ciulem by popierać sprawdzone urządzenie eutanazyjne jakim jest w tym przypadku respirator, a kwestionować leki rzeczywiście ratujące życie. Co za psychol!
 • @JimA 11:53:14
  Wiara, że coś nie istnieje, nie sprawia jeszcze, że taka jest rzeczywistość. :D
 • @Kmieć 11:51:48
  Pogadamy, łaskawco, jak się odniesiesz do tego co wskazałem w kwestii postulatów Kocha, na które się powoływałeś.
 • @Yarpen Zirgin 11:59:51
  Wiara, że coś istnieje nie sprawia, że taka jest rzeczywistość.
  Oświece Cię. Nie da się naukowo zbadać wpływu, choćby zwykłej witaminy C na coś co nie istnieje! Jest duża różnica między fizycznym światem przestrzeni euklidesowej a potworem spaghetti jakim jest twój twór mentalny kowid. Kumasz czajniczek, różowy jednorożec... itd.
  Inna sprawa, że ten fikcyjny, medialny potwór wyrządza realne szkody w świecie fizycznym. Dzięki Twojej wierze. Jesteś wspolwinny. I co teraz powiesz, robaczku?
 • @Yarpen Zirgin 11:59:51
  "Wiara, że coś nie istnieje, nie sprawia jeszcze, że taka jest rzeczywistość. "

  Trafne spostrzeżenie - to tak jak wiara w dobro nie czyni, ze na tym świecie nie ma typków , których bezobjawowy humanizm implikuje cynizm
  i permisywizm moralny, jako antidotum na neurotyczne konflikty
  wewnętrzne, które są siłą sprawczą działań socjopaty, postrzegającego siebie jako wizjonera, by złagodzić ból swej neurotycznej alienacji.
  Proszę to przemyśleć kontekście Pana wynurzeń.
 • @JimA 13:07:22
  Bardzo ładnie pokazujesz na swoim przykładzie jak działa mechanizm zaprzeczenia.
 • @Yarpen Zirgin 13:13:18
  https://m.youtube.com/watch?v=yFG5J2Q01Ys
 • @Yarpen Zirgin 13:13:18
  Tak, no jesteś ciemny i uparty jak tunel w balaklawie.
 • @kula Lis 69 09:30:14
  Ale to przecież Ty namawiałeś do głosowania na tych zdrajców.
  Przed następnymi wyborami też będziesz namawiał do tego samego.
 • @Yarpen Zirgin 09:30:55
  "Wirus grypy nie powoduje utraty smaku i węchu."

  To wychodzi na to, że ja już pod koniec XX wieku przeszedłem covid'a, a nie grypę? W 2008 także miałem covid'a?

  pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

  Tuz z Talii
 • @JimA 11:32:40
  Imperium Kontratakuje

  https://youtu.be/OfGnh008bwg
 • Autor
  Proszę Państwa, prawda jest banalnie prosta - mamy medycynę przyjazną ludziom oraz medycynę przyjazną "innym aktorom"... od nazwisk macherów za nią stojących - nazywaną "rockefellerowską" lub "roszyldowską".

  Pierwsza ma leczyć ludzi, a druga przede wszystkim ma przynosić zyski tym "aktorom" ...

  Truizmem jest pytanie o naturę systemu medycznego w Polsce, gdzie leczenie ma się odbywać "wedle zatwierdzonych procedur" - a jakiekowiek odejście od nich (i nie daj boże - wyleczenie wtedy pacjenta!!!) - może poskutkować pozbawieniem prawa do wykonywania zawodu lekarza.

  Bo największym problemem dla medycyny rotszyldowskiej jest pacjent wyleczony lub martwy - bo wtedy nie będzie już przynosił zysków...

  P.S. I proszę mało ogarniętych propagandystów Antypisa o powstrzymanie się od ataków na rząd w tym temacie, bo przy peowcach to już mielibyśmy dziś entuzjastyczny europrzymus i "gotowość Polaków" do przetestowania na sobie wszystkiego, co by tylko nam dziś podsuwano...

  A stanu i modelu naszej medycyny najwyraźniej dzisiaj zmienić jeszcze nie można, nawet jeśli uświadamia człowiek sobie jej braki i systemowe patologie.

  Wyobraźcie sobie ten totalny ryk w Brukseli (i oklicach), gdyby ZP zaczęła na serio reformować "polską" rotszyldowską służbę zdrowia ... odcinając "aktorów" od ich zysków na tym polu... a przecież już ukrócenie (bo jeszcze nie odcięcie) ich przekrętów Vat-owskich wywołało ryk o "braku praworządności"...
  Pzdr.

  I tylko świadomi wyborcy mogą takie rozwiązania wymusić - domagając się takich zmian oraz dając rządzącym do tego mandat ...
 • @Docent zza morza 14:11:46
  W skrócie: medycyna przyjazna farma ceutom.
 • @JimA 14:26:04
  Jimie tylko te ludzie takie beznadziejne i zyja po osiemdziesiat pare lat ,zamiast grzecznie tak jak jakies 30 lat temu, odchodzic z tego swiata w pokoju lub salonie tak kolo 70 -ki srednio . I co z takim zrobic Jimie , dasz palec to cale reke wciagna . I jeszcze wiecej by chcieli , pigulka na to , pigulka na tamto , na wszystko jest pigulka . Wiesz ile Polacy wydaja rocznie na tzw suplementy diety ?? sprawdz .
 • @rowszan 14:49:05
  A to ja nie muszę sprawdzać, pokazała mi kiedyś sąsiadka garść pigułek, wiem jak to wygląda, nawiasem podejrzewam, że bolerioza ją dopadła, ale kto mógł o tym wtedy wiedzieć. Jej teściowa, wiedźma Wichta, żyła w zdrowiu do prawie setki żywiąc się darami lasu i keczupem. Jak niewiele trzeba, co nie? A siennik słomiany... Te czasy wrócą. Będzie zaskok.
 • @JimA 15:13:02
  ja juz worek pokutny zamówiłem i swieczke i ogarek . Trzeba byc gotowym , gotowym na wszystko , gotowym do drogi

  https://youtu.be/FQOx1wUFQYM
 • @rowszan 15:18:26
  Gdzie ta keja, gdzie jest ten jacht? Gdzie są sznurki od tych wszystkich szmat...?;)
 • @Docent zza morza 14:11:46
  "A bo Unia nie pozwala"
  "A bo za PO było gorzej"
  "A bo koalicjant by się nam zbuntował" itd.

  PiS-owcy, skończcie powtarzać jak katarynka te ograne wymówki. PiS dba o interesy każdego tylko nie Polaków.
  PiS niczym się od PO/PSLu nie różni.

  PiS rządzi już 5 lat i nic nie zrobił a pozatym miał 8 lat jako opozycja za PO/PSL żeby te reformy sobie przemyśleć, dopracować i zaplanować ich wprowadzenie gdy przejmą władzę.

  Może dla odświeżenia pamięci stara lista niektórych afer PiS z I-ej kadencji:

  "Dlaczego warto glosowac na PiS czy PO-PSL" Niedokonania PiS-u (stan na 12.02.2018 rok)
  http://kj12345.neon24.pl/post/151063,dlaczego-warto-glosowac-na-pis-czy-po-psl


  "Co "osiągnął" Andrzej Duda? Uzupełnienie."
  http://kj12345.neon24.pl/post/156066,co-osiagnal-andrzej-duda-uzupelnienie
 • @JimA 15:50:32
  nie wiem , nie brałem
 • @rowszan 16:07:21
  Poszedłem w latynoski e rytmy... el cuarto de Tuła.
 • @Yarpen Zirgin 09:30:55
  Ale zwykle towarzyszący grypie katar, chwilową utratę węchu już powoduje. Smaku też, bo człowiek traci apetyt. Zresztą takie to są "groźne" objawy jak pryszcz na dupie.
 • @anthony 10:55:04
  Przecież nie o to biega, kto kogo wyleczył i czym, tylko o kreowanie popytu na trutkę, za której rozprowadzenie ktoś zapłacił 5-10 mld. naszych lub najprawdopodobniej cudzych podatków! Ktoś kupił - jak stado bydła - od PiSdupy 30 mln. Polaków do badań eksperymentalnych i pierdzieli o odporności "stadnej". My dla nich nie jesteśmy nawet ludźmi, jesteśmy stadem, które trzeba "wyszczepić"! Nie zaszczepić, wyszczepić jak bydło rzeźne.
 • To nie lekarze się skompromitowali
  https://m.neon24.pl/4e85e35c5612bccee7597eb0a2fb1de6,14,0.jpg
  tylko nierząd i sejm, to oni skrępowali przepisami działalność lekarzy, doprowadzając proces leczenia do absurdu,

  a skoro sejm się skompromitował, to skompromitowaliśmy się również MY, wyborcy.

  Amantadyna ma wskazanie w przypadku grypy, ale tylko tej wywołanej wirusem A. Stąd się jej nie stosuje w przypadku grypy, ale można.

  Poczciwy lekarz powinien wpisywać w kartę rozpoznanie grypy i siup, amantadynę, zanim nie otrzyma wyniku badania na covid, bo od tego momentu ma już ręce związane.
 • @zadziwiony 11:52:19
  Nie zgadzam się z poglądami Pana Yarpen Zirgin ale pański komentarz zgłosiłam do kasacji, bo czym innym jest rozumna argumentacja w miejsce rynsztokowych wyzwisk pod adresem oponenta.
 • @interesariusz z PL 17:07:10
  Poważnie leczyłes się kiedyś amantadyna na grypę??? No jaja! Ja, uwaga, biorę polopiryne, powtarzam jeśli trzeba, siedem dni i po kłopocie. Nie widziałem na oczy amantadyny i żyję już ponad 50 lat! Powiedz! Jak to możliwe?

  ;)
 • @viridiana 17:01:57
  Piszesz: ktoś kupił 30 milionów Polaków, ja podejrzewam, że zastawił. To co teraz robimy?
 • @JimA 17:15:58
  Dobrze, że umiesz czytać,

  leczenie grypy amantadyną o tyle nie ma sensu, iż nie wiadomo, jaki wirus ją wywołał, może być skuteczna, a może nie być, lekarz tego robić nie powinien, ale na "może pomoże" każdy winien mieć możliwość samodzielnego leczenia.

  Ja zaproponowałem sposób obejścia przepisów, i tyle.

  Aspirynę biorę tylko wtedy, gdy zamierzam się leczyć przegrzaniem, jako zabezpieczenie układu krążenia. W moim przekonaniu aspiryna z niczego nie leczy.

  Ostatni raz, gdy miałem grypę kilkadziesiąt lat temu, chorowałem 3 dni. Tyle wystarczyło. Potem przez 3 dni zbijałem bąki.

  Świrus to całkiem inna sprawa. Przez pierwszy dziań wydawało mi się, że mam grypę, przez następne dwa dni, że się przeziębiłem, przez następne dwa dni, że zaraz będę miał zawał, a dalej już nie będę opowiadał.
 • @Yarpen Zirgin 11:35:38
  Szczepionka a naprawdę nie szczepionka tylko eksperymentalny, genetyczny produkt medyczny Pfizera,Moderny nie jest przebadany, Pfizer kończy badania w styczniu 2023r. sami podali i dlatego wystąpili o zarejestrowanie warunkowe i żądali zwolnienia od ponoszenia kosztu NOPów. Testowanie na ograniczonej do młodych, zdrowych grupie, brak testów na alergikach, ludziach stale przyjmujących leki dyskwalifikuje ten produkt do dopuszczenia. A namawianie przez rządzących do zaczynania od szczepień seniorów, zwykle faszerowanych co dzień lekami to planowana zbrodnia. O możliwej bezpłodności sam producent w ulotce informuje, bo nikt nie wie jakie będą długofalowe skutki, zwłaszcza, że całkowicie pominięto fazę badań na zwierzętach. Takie badania były przed laty przy próbach genetycznej "szczepionki" na SARS ale całkowita porażka, wszystkie pozdychały.
 • @interesariusz z PL 17:46:05
  Interesariusz, starzejemy się:), na to nie ma lekarstwa, coś: katar babciu, co będąc dziecięciem, przeżyłeś w trzy dni, dziś zajmie Ci tydzień, i tyle. Koniec filozofii. A że podałes sposób na obejście przepisów, chwała Ci! Chwała!

  :)
 • @finka 18:21:44
  cyt.: "...zwłaszcza, że całkowicie pominięto fazę badań na zwierzętach. "

  Może po prostu potencjalne długofalowe skutki Pfizer przetestował na muszce jednodniówce i po miesiącu stwierdzili, że po 30 pokoleniach muszka nadal bzyka :-)
 • @Yarpen Zirgin CO-V-ID-19 nie jest GRYPĄ tylko TESTEM na szczepionkę na (nieistniejacego) "virusa" o kryptonimie CORONA.
  .

  Mandralkujesz się, a nawet nie wiesz O CZYM PISZESZ!!!!


  https://m.neon24.pl/f901015c8f9df2732bfa73d3568fe0fe,14,0.png
  Bogumił Boguchwał
 • @JimA 17:15:58
  A ja myślałem, że z ciebie to już stary dziadyga jest .
 • @viridiana 17:11:55
  Dziwne, podobnoż lubi Pani jaszczurników a oni w słowach nie przebierają. Czasami inne słowa do tępaków nie docierają.
 • Dr Bodnar: Amantadyna jest skuteczna w 80-90 proc. przypadków
  https://dorzeczy.pl/kraj/165477/dr-bodnar-amantadyna-jest-skuteczna-w-80-90-proc-przypadkow.html
  Ps...Wielki szacunek dla pana! A te pseudoprofesorki Flisiak, Simon, Horban i Grzesiowski nadal mówią, że amantadyna to szarlataneria. Doktor Bodnar wyleczył wiceministra Warchoła, prof. Rejdak potwierdza, badania w Meksyku i Portugalii potwierdzają, teraz Cambridge też potwierdza, że amantadyna działa, ale koncerny muszą opchnąć szczepionki i Remdesivir. A amantadyna należy przede wszystkim do grupy leków stosowanych w zapobieganiu i leczeniu zakażeń wywołanych wirusami (leki przeciwwirusowe), a dopiero wtórnie jest podawana w parkinsonizmie. Więc cóż dziwnego w próbie stosowania amantandyny w chorobie COVID-19. Powtarzam, to lek przede wszystkim przeciwwirusowy. Rynek leków nielegalnych producentów to 2 biliony rocznie dolarów, zamieszane w to największe korporacje mengelowskie! Można kupić wszystkich, na czele z rządami! O Simonie: "to skandaliczne, że ktoś z takim tytułem wypowiada się publicznie w ten sposób, nie mając żadnych argumentów" - argumentów nie ma, to prawda, ale za to ma granty. Od Pfizera. I jest celebrytą.
 • @anthony 09:36:40
  Amantadyna. Naukowcy z Cambridge potwierdzają odkrycie Polaków.
  Żaden z pacjentów otrzymujących amantadynę w leczeniu Parkinsona nie miał poważnych powikłań COVID-19. Amantadyna i jej działanie ochronne przeciwko infekcji COVID-19 ma być sprawdzone w badaniach klinicznych w Polsce. Zapowiedział to minister zdrowia Adam Niedzielski. Tymczasem odkrycie Polaków dotyczące tego leku potwierdzili naukowcy z Cambridge i również przymierzają się do szerszych badań. Bardzo ucieszyła mnie deklaracja ministra zdrowia o zleceniu badań klinicznych na temat amantadyny. Oczywiście jestem gotów podjąć się tych badań, o ile będzie taka możliwość. Mój wniosek w tej sprawie został złożony już w kwietniu w konkursie Agencji Badań Medycznych mówi prof. Konrad Rejdak, neurolog z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie. Konieczne są badania tzw. II, a najlepiej III fazy z udziałem kilkuset pacjentów. Pozytywny wynik takich badań mógłby być podstawą rekomendacji do stosowania tego leku przy COVID-19. Nawet w obliczu nadchodzących szczepień poszukiwanie skutecznego leku ma sens dodaje prof. Rejdak. Przypomnijmy, że 15 grudnia minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o zleceniu badań klinicznych, dotyczących zastosowania amantadyny w terapii COVID-19. Sprawą zajmuje się Agencja Badań Medycznych.

  Amantadyna. Odkrycie przez przypadek.
  To właśnie prof. Konrad Rejdak wraz z prof. Pawłem Griebem z PAN opisali w artykule naukowym możliwe działanie ochronne amantadyny przeciwko infekcji COVID-19. Odkryciu pomógł przypadek. Ponad 20 pacjentów prof. Rejdaka było leczonych amantadyną na chorobę Parkinsona. Lekarz zauważył, że ci schorowani seniorzy zaskakująco łagodnie, wręcz bezobjawowo, przeszli zakażenie koronawirusem. Rejdak i Grieb sugerowali, że prawdopodobnie amantadyna (zarejestrowana pierwotnie jako lek przeciwwirusowy, a następnie na chorobę Parkinsona) uchroniła tych chorych przed ciężkim przebiegiem zakażenia koronawirusem. W podjęciu badań klinicznych wiosną przeszkodziły ograniczenia budżetowe. Potrzeba było około 5 mln złotych. Amantadyna. Naukowcy z Cambridge też chcą badań klinicznych
  Artykuł dwójki polskich profesorów był pierwszą publikacją na świecie i jest już cytowany przez innych naukowców. Ostatnio przez ekspertów uniwersytetu Cambridge. Przeanalizowali dokumentację medyczną 13 tys. seniorów leczonych na choroby Żaden z pacjentów otrzymujących amantadynę w leczeniu, nie miał poważnych powikłań COVID-19. i Alzheimera, dochodząc do podobnych wniosków. "Żaden z pacjentów otrzymujących amantadynę w leczeniu, nie miał poważnych powikłań COVID-19. Nasza analiza jest zgodna z hipotezą, że amantadyna może działać ochronnie (...) hamując replikację wirusa. Należy przeprowadzić dalsze badania kliniczne, aby potwierdzić terapeutyczną użyteczność amantadyny w leczeniu COVID-19." podsumowuje zespół ekspertów z Cambridge. Szczepionka na COVID. Co zrobi Andrzej Duda? Andrzej Zybertowicz odpowiada.
  Część polskich ekspertów wyraża bardzo krytyczne zdanie o leku. Według profesora Roberta Flisiaka, epidemiologa i prezesa Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych, "nie ma żadnych podstaw merytorycznych ani naukowych do stosowania amantadyny w zakażeniach wywołanych przez koronawirusa SARS-CoV-2".
  Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji nie wydała rekomendacji stosowania tej terapii - tłumaczył Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia.

  Prof. Konrad Rejdak z Lublina uważa, że pierwszą podstawą naukową do zainteresowania lekiem był jego raport kliniczny z leczenia zakażonych COVID-19 seniorów.

  Sprawie amantadyny rozgłosu dodała działalność dra Włodzimierza Bodnara, pediatry i pulmonologa z Przemyśla. W październiku ogłosił on, że wyleczył z COVID-19 ponad stu swoich pacjentów oraz samego siebie. Doniesienia o amantadynie opublikował na swojej stronie internetowej, wywołując szturm na apteki. Leku zaczęło brakować dla chorych na Parkinsona. 30 listopada minister zdrowia wprowadził ograniczenia w jego sprzedaży. Jak się okazuje, pod opieką dr Bodnara znalazła się również rodzina wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła. Wiedziałem wcześniej, że ten lek zadziałał u rodziny mojej żony, zadziałał u znajomych z Przemyśla, więc ja też po niego sięgnąłem wyjaśniał polityk w rozmowie z Wirtualną Polską.

  https://wiadomosci.wp.pl/amantadyna-naukowcy-z-cambridge-potwierdzaja-odkrycie-polakow-6586888034057024a

  Ps...We Francji jest pewien lekarz, który twierdzi, że hydroksychlorochina jest najskuteczniejsza. Ponieważ wyniki testów klinicznych nie potwierdzają tego jednoznacznie, ma kłopoty i może nawet stracić prawo wykonywania zawodu. Tyle, że ten lekarz to Didier Raoult, jeden z bardziej znanych wirusologów z ponad 2000 publikacjami naukowymi na koncie, a nie zwykły lekarz z Przemyśla...Bodnar..

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930