Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
180 postów 332 komentarze

Myślenie podstawowe

anthony - Tylko prawda jest ciekawa

Braun- Szczęść Boże

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Braun - Szczęść Boże, o co temu panu biega?


Przeczytałem ostatnio wydany w formie książkowej wywiad z panem Grzegorzem Braunem. Książeczka nosi tytuł „Kto tu rządzi”. Z panem Braunem rozmowę przeprowadził dziennikarz Jan Piński. Książka ukazała się w wydawnictwie Bollinari Publishing House tuż przed ostatnimi wyborami prezydenckimi w których pan Braun (bez powodzenia) kandydował.

Lektura książki wywołuje mój niepokój. Odpowiadając na pytania dziennikarz Pińskiego, pan Braun daje się poznać jako człowiek o niezwykłej wręcz inteligencji, ogromnej wiedzy, spostrzegawczości i odwadze. Na okładce ksiązki wydawca tak ją lapidarnie streścił: „Gorzka prawda o polskiej polityce wypowiadana ustami człowieka, który walczy z łajdackim systemem”.

Braun opisuje polski system polityczny jako atrapę demokracji w której prawdziwą władzę sprawują służby specjalne oraz loże masońskie. Demokratyczne rytuały (wybory, kampanie) są bez znaczenia, zaś brylujący na politycznych salonach politycy są wynajętymi przez służby aktorami, odgrywającymi (nieudolnie) napisane dla nich role.

Trudno nie zgodzić się z poglądami pana Brauna, które potwierdza wielu byłych polityków, w przeszłości wynajętych do odgrywania teatralnej roli „umiłowanych przywódców”. ( w tym niedoszły premier z Krakowa, pan Rokita).

Rysując trafny obraz polskiego systemu politycznego, (w sposób ukazujący ogromną wiedzę, inteligencję i spostrzegawczość), pan Braun wysuwa jednocześnie postulat ....koronowania Chrystusa Pana na króla Polski, a jednocześnie każdą kwestę zaczyna od: Szczęść Bożę".

W tym momencie zapala mi się w mózgu czerwona lampka i budzi się mój niepokój. Jak to jest możliwe aby człowiek mądry w jednych sprawach był jednocześnie oszołomem w innych? Taki zwierz w przyrodzie nie występuje!

Jeśli pan Braun „wchodzi w buty” religijnego oszołoma ( jego postulat uczynienia z Chrystusa króla Polski jest...nieaktualny, gdyż Chrystus był już wielokrotnie koronowany na króla Polski, o czym ten pan musi wiedzieć!) a równocześnie reprezentuje poglądy polityczne, społeczne i gospodarcze ujawniające wielką przenikliwość i mądrość, to cudów nie ma: religijnego oszołoma udaje! W Polsce religijnych oszołomów jest może z 5%, reszta ludzi choć deklaruje katolicyzm, zachowuje w sprawach religii zdrowy rozsądek!

Dlaczego Braun Szcześć Boże tak czyni?? Dlaczego przykleja sam sobie na czole kartkę z napisem: jestem religijnym świrem? Do kogo jest skierowany ten kompromitujący dla rozsądnego człowieka przekaz?

Przeciętny wyborca (w przeciwieństwie do pana Brauna) o polityce, gospodarce i mechanizmach społecznych wie niewiele, albo zgoła nie wie nic! Ale posiada rzec cenną: zdrowy rozsądek. I ten rozsądek podpowiada mu, że nie warto słuchać faceta który nakleił sobie na czole kartkę z napisem: jestem religijnym świrem, Braunem Szczęść Boże!Gościu z taką kartką na czole może być intelektualnym geniuszem w sprawach innych niż religijne, ale jedyną reakcją ludzi rozsądnych na jego osobę będzie pukanie się w czoło!

I o to właśni panu Braunowi chodzi!

Przyklejając sobie na czole kartkę z napisem „jestem religijnym świrem” pan Braun chce osiągnąć jeden cel, taki mianowicie aby poglądy które głosi zostały ocenione jako brednie oszołoma! Tym sprytnym sposobem pan Braun niby to obnaża fasadowość polskiej demokracji, ale jednocześnie daje czytelnikowi do zrozumienia, że to brednie!

Bo czy religijny oszołom i bęcwał, może powiedzieć coś mądrego w innych kwestiach? Zdrowy człopski rozsądek podpowiada wyborcom, że jak ktoś jest głupi w jednej kwestii, to jest głupi „na amen”! Jeden procent poparcia w wyborach prezydenckich dla pana Brauna świadczy o tym dobitnie!

Pan Braun pozując na „wojownika z łajdackim systemem” jest w istocie członkiem tego systemu, któremu system pozwala żyć i pracować (do niedawna Polska Telewizja zlecała Braunowi kręcenie filmów, (jak się domyślam nie za darmo). Rola jaką odgrywa pan Braun w polskim „łajdackim systemie” sprowadza się do tego aby „łajdackość” tego systemu ukryć poprzez samo kompromitację tego który niby system demaskuje.
Innych polityków ( dziennikarzy czy blogerów) prezentujący podobne poglądy jak pan Braun łatwo propagandowo zneutralizować stwierdzeniem, że bredzi taki jeden z drugim jak oszołom Braun Szczęść Boże, wietrząc wszędzie służby specjalne, loże masońskie i żydowskie spiski!

I tym sposobem „ w temacie” ukazania prawdziwego oblicza systemu politycznego w Polsce, dzięki panu Braunowi mamy „pozamiatane”!

To co robi pan Braun, to jedna z bardziej wyrafinowanych metod manipulacji tłumami do odwodzenia ich od nieprawomyślnych idei. Dokładnie taką samą metodę stosuje brytyjski dziennikarz niejaki David Icke publikując wiele interesujących informacji o kulisach władzy na świecie, jednocześnie opowiadając niestworzone historie o Reptylianach w skórze królowej Elżbiety II.

Icke twierdzi, że wśród ludzi istnieje rasa Reptilian, czyli ludzi jaszczurów (zmiennokształtnych jaszczuro-ludzi). Według niego takimi istotami są m.in. królowa Elżbieta II. Reptylianie tworzą grupę, określaną przez niego jako Iluminati lub Zakon Iluminatów która kontroluje świat, usiłując stworzyć światowy rząd.

Kto myślący uwierzy w takie brednie!? Nikt nie uwierzy w Reptylian, jaszczuro ludzi, ani w żadne inne rewelacje głoszone przez Icke, choć te „inne” rewelacje są jak najbardziej prawdziwe!

I taki jest sens działania zarówno Icke jak i Brauna: ukryć prawdę o istocie współczesnego świata polityki poprzez zasugerowanie, że ci którzy ujawniają prawdę są żałosnymi wariatami, zaś owa prawda to majaczenia idiotów!

Zauważmy, że twarzą obecnych protestów antykowidowych został w Polsce pan Braun, zaś w Anglii- Dawid Icke!

To daje gwarancję, że nic z tych protestów pozytywnego nie wyniknie, co będzie w częśći zasługą obu tych panów!!

Podobną rolę w polskiej polityce jak pan Braun pełni Pan Korwin- Mikke. Ten z kolei ma ośmieszyć i skompromitować prawicowe idee, poprzez błazenady podobnej natury jak "braunowe"Szczęść Boże!.
Obaj ci panowie wywiązują się z powierzonych im zadań wyśmienicie, dzięki czemu prawica w Polsce praktycznie nie istnieje i nigdy nie uzyska społecznego poparcia!

Zaś w nagrodę pan Mikke dostał synekurę w parlamencie Europejskim a pan Braun w Sejmie polskim!

Anthony Ivanowitz

04.11.2020r.

Www.pospoliteruszeni

KOMENTARZE

 • JKM
  Do parlamentu Europejskiego dostał się z lidty Kongresu Nowej Prawicy w 2014 roku, która zdobyła wtedy 7,2 %głosów i przekroczyła próg wyborczy wptowadzając 4 europosłów. Tak samo w 2019 roku w ramach Konfederacji panowie Braun i JKM dodtali dię do Sejmu 3RP. Grzegorz Braun wyprodukował ileś filmów dla TVP i wziąľ za to wynagrodzenie, co jest zupełnie normalne, że za swoją pracę otrzymuje się pieniądze. Także G. Braun określa się jako 100% katolik i nic dziwnego, że wita dię słowami Szczęść Boże.
 • Bez powodzenia G.Braun
  Kandydował w wyborach prezydenckich w 2015roku, w OSTATNICH wyborach w ramach Konfederacji kandydował(zresztą też bez powodzenia) Krzysztof Bosak, którego kandydaturę poparł poseł Braun.
 • @
  //prawdziwą władzę sprawują służby specjalne oraz loże masońskie. //
  Zdaje się ,że szefami służb specjalnych zostają ludzie
  nominowani z klucza partyjnego czyli trudno w tej sytuacji
  założyć ,że zarządzają krajem , a o masonach to nawet
  nie warto wspominać bo to już jest organizacja typowo
  hobbystyczna bez żadnych wpływów na realną politykę
  np były wielki mistrz "loży narodowej " , prof. Tadeusz Cegielski
  pisze całkiem zgrabne kryminały
  Jeśli Braun wie jacy konkretni masoni mają wpływ
  na premiera i ministrów , to niech ich ujawni
  bo inaczej to takie opinie o "prawdziwej władzy "
  są zwykłym bełkotem
 • No cóż, nie ustający (?) zachwyt w Polsce nad działalnościa w niej DUCHA ŚWIĘTEGO (w Trójcy Jedynego)
  wywołał w niej sam papież-Polak, który przy ogólnym aplauzie mas zawołał w Warszawie 2 czerwca 1979 "niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!".

  W dwa lata i 3 miesiące później, po publikacji encykliki "Laborem exercens", zaczynającej się od wychwalania starotestamentowego "bożego nakazu" panowania nad ziemią się okazało, ze Papieżowi chodziło o wychwalanie DUCHA NEOJUDAIZMU, po prostu MAMONA, który w Polsce zaczął bezwzględnie panować po tak zwanych "reformach Balcerowcza" w 1990 roku.

  I tutaj po raz x-ty wypada mi przypomnieć, że jak to zauważył historyk antyku, Tadeusz Zieliński w "Hellenizm i judaizm" (1927) w Starym Testamencie

  POWIEDZENIE "BÓG W DOM" (patrz nasz papież w Warszawie 2 czerwca 1979) OZNACZA NADCHODZĄCĄ ŚMIERĆ PIERWORODNYCH, POŻAR DOMU, ZARAZĘ I WSZYSTKIE INNE NIESZCZĘŚCIA KTÓRE BÓG W TYM DOMU SPOWODUJE.

  No mamy to co mamy dzisiaj, łącznie z tym braunowskim "SZCZĘŚĆ BOŻE", zwiastującym nam rzeczywistość do której zmierza POLSKI KATOLICYZM, czyli powszechność wiary.
 • @puuuq 12:57:12
  Z trgo co mi wiadomo, masonów po nazwizkach ujawnia dr.Krajski w swoich książkach. Wystarczy tylko sięgnąć.
 • niby tak, ale
  na czele antycovidowego protestu w berlinie stanął między innymi R. Kennedy:

  https://stowarzyszenierkw.org/video/historyczne-przemowienie-robert-f-kennedy-jr-protest-w-berlinie/

  jaką łatkę wariata jemu przypięto?
 • szczęść Boże
  Z artykułu Pana Anthonego wynika, że razi Go używanie pozdrowienia szczęść Boże przez Pana Brauna.Moim zdaniem nie ma takiego obowiązku by ten zwrot pochwalać czy też , że ma on się wszystkim podobać Mi się podoba i cieszę się, że są ludzie którzy w tej sprawie mają inne zdanie.
 • @Berkeley72 12:58:08
  To chyba Bóg jest w Trójcy Jedyny, zaś Duch Święty to jedna z Osób Boskich

  tut, tut ...
 • @Płk Kufel 13:29:09
  Też mam takie wrażenie - szczęść Boże to piękne, staropolskie pozdrowienie, jak południowoniemieckie Gruss Gott albo wciąz czasem stosowane w masońskiej Anglii God bless.
  Razi mnie tylko stosowana przez niego odpowiedź, tzn. daj Boze, bo tego nigdy wcześniej ine słyszałem i uwżam, ze na szczęść Boze powinno się tak samo odpowiadać.

  jak pisał Norwid:

  Do kraju tego, gdzie pierwsze ukłony

  Są, jak odwieczne Chrystusa wyznanie,

  "Bądź pochwalony!"

  Tęskno mi, Panie...

  pozdr
 • @MacGregor 13:37:04
  "Razi mnie tylko stosowana przez niego odpowiedź, tzn. daj Boze, bo tego nigdy wcześniej ine słyszałem i uwżam, ze na szczęść Boze powinno się tak samo odpowiadać."-
  - może w tym właśnei tkwi tajemnica. "Szczęść Boże" i "Daj Boże" to nie jest to samo co "Niech będzie Pochwalony Jezus Chrystus" - "Na wieki wieków". i sądzę, że pan Braun o tym wie. szkoda, że wśród narodowców, jak siebie, zwą, wiedza jest tak mała.

  Pozdrawiam
 • @ Autor - 5*
  G.Braun z całą pewnością nie jest religijnym oszołomem. Jest znacznie gorzej.
  G.Braun (pochodzenie żydowskie), którego rodzina jest mocno związana z żydo-katolickim Kościołem odgrywa powierzoną mu rolę polegającą na dezawuowaniu i eliminowaniu polskiego czynnika narodowego z życia politycznego, co jest także zgodne z identyczną polityką Kościoła.
  https://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/120664,metody-manipulacji-polakami-grzegorz-braun-jako-przyklad

  W 1940r. została założona Federacja Organizacji Narodowo-Katolickich „Unia” przez wuja G.Brauna, Jerzego.
  W jednym z wydawnictw "Unii" w opublikowanym zaraz po II w.św. artykule wyrażano zadowolenie, że II w.św. wyeliminowała polski ruch narodowy, polskich nacjonalistów, z którymi Kościół nie może podjąć współpracy, bo ich polityczne drogi są rozbieżne.

  Ostatnią dekadę życia Jerzy Braun spędził w Rzymie. Tam zaangażował się w prace Soboru Watykańskiego II (1962-65) – był konsultantem w sprawach ekumenizmu i apostolstwa świeckich. Współpracował z prymasem Stefanem Wyszyńskim i biskupem Karolem Wojtyłą. - Czyli Braunowie zawsze przeciw Polsce i Polakom.

  Walka z socjalizmem i z polskim narodem to był i jest cel wspólny żydo-katolickiego Kościoła i syjonistycznego Międzynarodowego Żyda i ten cel realizuje G.Braun.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Braun
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Federacja_Organizacji_Narodowo-Katolickich_„Unia”
  file:///C:/Users/User/Downloads/08_sikorski.t%20(1).pdf
 • @Rzeczpospolita 13:57:53
  odezwał się self-hating Jew (samonienawidzący się Żyd)

  ależ Pan trolluje wszędzie i zawsze to samo
 • @zbig71 13:03:55
  Krajski czy tym bardziej Pająk , to w każdym
  bardziej znanym obywatelu dostrzegają masona
  a tu chodzi o konkretnych ludzi z obozu władzy
  ( premier , ministrowie i ich doradcy , Kaczyński ,
  posłowie , senatorzy ) poza tym , jak mówi , chyba najbardziej
  znany polski mason ,prof Cegielski :
  //Jest reguła, która działa w 98 procentach przypadków. Jeżeli o kimś mówi się, że jest masonem, to na pewno nim nie jest. //
  Oczywiście taka opinia w ustach wielkiego mistrza
  może być postrzegana jako element masońskiej strategii
  czyli idziemy w zaparte za wszelką cenę
  ale skoro wg Brauna masoni w Polsce
  współrządzą ze służbami a sejm i senat to
  tylko fasada , t zn ,że sam z całą konfederacją
  pozwalają się robić w bambuko i generalnie
  biorą pieniądze za nic
 • @MacGregor 13:33:36 /Bóg jest w Trójcy Jedyny, zaś Duch Święty to jedna z Osób Boskich//
  A co, DUCH ŚWIĘTY nie jest w tej Trójcy JEDYNY? Jest zatem jakiś inny DUCH ŚWIĘTY, podobnie jak jest i inny NIE JEDYNY SYN BOGA?

  Cytuję: //(odnośnie stosunku) Boga Ojca w stosunku do osoby Boga Syna i Boga Ducha Świętego. (Nie istnieje miedzy nimi) żadna różnica w działalności; identyczność działalności zaś (wskazuje, że PRAKTYCZNIE te trzy OSOBY to jedno i to samo)// http://bc.upjp2.edu.pl/Content/2573/szczurek_art_rozwoj_dogmatu.pdf
 • @puuuq 14:20:37
  Krajski nie wskazuje na każdego bardziej znanego obywatela, że taki jest masonem. Zresztą Pająk też nie. Parlament po łacinie znaczy miejsce w którym się gada, więc co inneggo mają robić? Być miernymi, biernymi wiernymi prezesowi?
 • @MacGregor 14:18:09
  "Mądrej głowie dość dwie słowie" - Panu trudno już pomóc.

  "Nacjonalistyczna PRL vs żydowsko-katolicka IIIRP" -
  https://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/155581,nacjonalistyczna-prl-vs-zydowsko-katolicka-iiirp
 • @zbig71 14:35:50
  Wygląda na to ,że się nie rozumiemy
  bo posłowie i senatorzy a tym bardziej rząd
  mają za zadanie wypracowanie najlepszych
  rozwiązań dla sprawnego funkcjonowania
  państwa a skoro tylko gadają i nic z tego
  nie wynika bo za wszystkim stoją masoni
  ze służbami , to nie tylko "konfederacja "
  ale wszyscy posłowie i senatorzy są zbędni
  czyli biorą pieniądze za darmo , chyba ,że
  Kaczyński z premierem i resztą ministrów
  są masonami albo realizują ich cele
  co jest o tyle zdumiewające ,że np
  t zw "wielki wschód" dąży do pogrążenia
  katolicyzmu czyli musielibyśmy przyjąć
  że PiS organizuje te aktualne protesty
 • @puuuq 12:57:12
  "Jeśli Braun wie jacy konkretni masoni mają wpływ
  na premiera i ministrów , to niech ich ujawni"

  Z założenia masoneria jest organizacją tajną, o strukturze konspiracyjnej, za zdradę jej sekretów czeka śmierć. Z tego powodu (utajnienia) masoneria była zdelegalizowana przed wojną i powinna być nadal.

  Żeby utajnienie tej organizacji nie było powodem delegalizacji, cośkolwiek ujawniono, ale tylko to tylko gra pozorów. Ujawniono najmniej wtajemniczonych "braci", którzy tworzą tylko zasłonę dymną.

  To, co o masonerii wiadomo, to jest tylko wierzchołek góry lodowej. O tych jej członkach, którzy realnie mają na nią wpływ, nic nie wiadomo. Nie wiedzą tego także masoni, jak to w konspiracji, wykonują polecenia sami nie wiedząc czyje. Są takie przypuszczenia, oczywiście bez żadnych dowodów, że najwyższym zwierzchnikiem tej organizacji jest sam Lucyfer (albo Baphomet, albo jeszcze inny rogaty Belzebub)...
 • @puuuq 14:57:06
  Akurat obecny rząd , jak i poprzedni robią wszystko, aby Polska szczezła. Kaczyński jest wychowankiem masona JJLipskiego. I niestety odbija się to na Polsce.
 • @rumpelsiltskin 15:05:46
  Zakładam, że i loże masońskie ulegają degradacji.
 • @zbig71 15:17:51
  "Zakładam, że i loże masońskie ulegają degradacji."

  Loże są dla maluczkich. Jeżeli o kimś wiadomo, że jest masonem lub wszystko wskazuje, że tak jest, to jest to, jeżeli w ogóle, członek niskiej rangi. Problem jest z tymi strukturami wyższymi, bo o nich nic nie wiadomo na pewno. A to ci wysocy masoni mają wpływy, reszta to wojsko do wykonywania rozkazów.

  O wpływie masonerii można się tylko domyślać, jak np. podczas uroczystości otwarcia bazowego Tunelu św. Gotarda (Gotthard Base Tunnel) w maju 2016 roku, gdy ni stąd, ni zowąd, odprawiono rytuał na cześć Lucyfera (albo Baphometa, któż to wie?). Tunel świętego Gotarda, a widowisko na cześć szatana - to jest dopiero pomieszanie i zakłamanie, iście masońskie.

  W ten sposób objawia się masoneria...
 • @rumpelsiltskin 15:45:40
  W stanach too mają nawet oficjalne budynki.
  Jeśli idzie o tunel w Szwajcarii, to długo go budowali i nie wiadomo do końca, co tam naprawdę powstało.
 • Braun, to właśnie jest wydmuszka!
  To co przeczytałam nadaje się bardziej na materiał do kabaretu, a nie na rozprawę polityczną.
  Ja pamiętam jak Braun wzburzył społeczność w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, mówiąc o ZMARŁYM biskupie, że to był "oszust i kłamca".

  Cały uniwersytet trzeba było skropić wodą święcona, odprawić mszę i odprawić modły pokutne.
 • @zbig71 15:55:48
  "nie wiadomo do końca, co tam naprawdę powstało."

  Ano własnie, tajemnica to ich znak rozpoznawczy. Przypuszcza się, że powstało tam całe miasto podziemne, żeby "Lucek" miał skąd dowodzić...

  W Ameryce to, co widać, to nie jest prawdziwa masoneria, tylko folklor o zabarwieniu masońskim. Oczywiście, całe państwo USA to twór masoński, ale "murzyn zrobił swoje, murzyn może odejść". Wiadomo, że centrum świata ma być Europa, a Unia Europejska to jest etap w tym kierunku. USA to przyszłe peryferia "centrali".
 • @Anna-PK 16:04:30
  On Życińskiego nazwał wtedy łajdakiem, jak najbardziej słusznie zresztą.
 • @rumpelsiltskin 16:04:36
  Słyszałem, że centrum świata to ma być Izrael.
  Ale może etap się zmienił.
 • @zbig71 16:10:06
  "że centrum świata to ma być Izrael."

  Nie, tam, na wzgórzu świątynnym, po zburzeniu świątyni Al-Aksa, Antychryst ma ogłosić się bogiem. Ale żydzi już od dawna szukają sobie bezpiecznej przystani, bo zamierzają opuścić Izrael. Oni też chcą być blisko "centrali" europejskiej.

  Kiedyś planowanym celem wyprowadzki z Izraela miał być Krym, ale ostatnio ta opcja stała się nieco problematyczna. Są jeszcze dwa plany awaryjne, tj. Polska albo Węgry. Ale i Ukraińcy też zgłaszają swój akces do "ratowania" diaspory.
 • @rumpelsiltskin 16:19:31
  Jak już nas oskubią z tych 300 mld$ to z takimi środkami będä mieć uprzywilejowaną pozycję w naszym bantustanie.
 • @zbig71 16:08:23 Niezależnie jaka jest opinia o Życinskim,
  to miejsce i czas jaki Braun wybrał na to aby się wypowiadać, dowodzi, że nie ma żadnego politycznego wyczucia i smaku. W domu żałoby, nie oskarża się zmarłego w obecności jego rodziny.

  Wyobraźmy sobie, że byłby tak otwarty w jakiejś międzynarodowej sytuacji.
 • @zbig71 16:24:02
  "Jak już nas oskubią z tych 300 mld$"

  No przecież ktoś za tę przeprowadzkę musi zapłacić...
 • Nie znam tego Dawida Icke ale to
  że pisze o jakiś Reptilianach to jeszcze go nie przekreśla.

  W czasach w których nie wszystko można powiedzieć wprost, pewne treści podaje się za pomocą metafory.Inteligentny odbiorca nie ma najmniejszego problemu z "odszyfrowaniem" takiej treści.

  Jest w Rosji organizacja kiedyś prężna dziś mniej (ponoć jej aktywiści rozproszyli się po innych organizacjach i partiach),z bardzo interesującą ideologią i pasjonującymi materiałami propagandowymi.
  Stworzyli nawet filmik animowany z "firmową" piosenką będącą esencją ich programu.
  Filmik można obejrzeć i posłuchać gdyż posiada niezłą polską translację i tym samym przetestować się na umiejętność rozumienia metafor.Kto po obejrzeniu będzie uważał że faktycznie chodzi o humanoidy może uważać że test oblał.
  https://www.youtube.com/watch?v=b6njNLFhha0
 • @Anna-PK 16:27:37
  Jemu chodziło o to, ze Życiński był agentem bezpieki pod pseudonimem ,,filozof,,
 • Autor !
  Początkowo byłem zafascynowany tym Panem, gdyż rzeczywiście mądrze i sensownie prawił. Jednak gdy zasiadł przy korycie wraz ze swą kanapową kliką, ich postępowanie i czyny wprawiły w zdumienie. Przypuszczam iż wielu było podobnie rozczarowanych, bo aktualnie niczym się nie różnią od pozostałych zasiadających u koryta - może tylko wzmożoną aktywnością i chęcią przypodobania się "przewodnim siłom"
 • @zbig71 17:03:48 I co on chciał temu Życińskiemu zrobić?
  Trzeba być stukniętym, aby walczyć z duchami. ;)

  //Jemu chodziło o to, ze Życiński był agentem bezpieki pod pseudonimem ,,filozof,,//
 • @rumpelsiltskin 15:05:46
  // najwyższym zwierzchnikiem tej organizacji jest sam Lucyfer  //
  Proszę się zapoznać z genezą masonerii
  bo pierwsze loże to organizacje powstałe
  na bazie wcześniejszych pomysłów t zw "różokrzyżowców "
  czyli ludzi , którym się wydawało ,że zdołają
  pogodzić katolików z protestantami po wojnie 30 letniej
  Miała to być , obok tych dwóch głównych nurtów religijnych
  t zw trzecia siła , "różokrzyżowcom " się to nie udało
  ale pomysł na to by mieć udział we wpływach
  na ludzi ( obok kościołów ) pozostał i tak zaczęła się masoneria
  czyli jeszcze jeden nurt filozoficzny o dość wysokich aspiracjach
  bo w planie była m in rywalizacja z religiami
  18 i 19 wiek to apogeum masońskich wpływów
  bo przecież kraje obu Ameryk to ich "dzieci "
  Waszyngton i Bolivar mają konkretny udział
  w urzeczywistnianiu masońskich idei czyli
  przede wszystkim uwolnieniu ludzi od religijnych dogmatów
  ale nie od Boga w sensie "architekta świata "
  Z uwagi na swój elitaryzm masoni nigdy
  nie byli zdolni do zastąpienia religii a co za tym idzie
  zwiększenia wpływów i dlatego ich jedynym orężem
  pozostaje już tylko tajemnica ,że niby wiedzą zawsze
  więcej od innych ale niczego nie mogą ujawnić
  Niektórzy przypisują masonom pogrążenie
  religii w zachodniej Europie , i coś w tym jest
  bo wielu z nich było aktywnych w związkach
  zawodowych nauczycieli czyli zadbano by
  dzieci i młodzież była jak najdalej od wpływów kościoła
 • Braun żyje z gadania. Gada po to aby wzbudzić kontrowersje
  i aby gadano o nim. Zawsze znajdą się głupcy, którym jego gadanie pasuje i go zaproszą i mu zapłacą.

  Nie tędy droga! Człowieka ocenia się po czynach, a nie pustym gadaniu. Co Braun zrobił dla Polski? Czym się zasłużył dla Polaków?

  Rolnicy, kobiety, służba zdrowia, osoby upośledzone, ... i inni, mają określone oczekiwania od władzy. Czy Braun identyfikuje się z jakąś grupą
  i jej problemami?
 • @Anna-PK 17:15:04
  Droga Pani, Życińskiemu nie chciał i nie mógł zrobić cokolwiek, bo ten już znajdował się na tamtym świecie, więc majäc świadomość, że określenie łajdakiem zmarłego biskupa będzie miało taki rezonans w mediach (a miało) to mógł kierować się chęcią uświadomienia przynajmniej części Polaków odnośnie potrzeby lustracji w Kościele Katolickim. Tak mi się wydaje, G.Braun mi się nie zwierza, więc skazany jestem na domysły.
 • @puuuq 14:57:06
  Powinieneś wiedzieć, że rządzi informacja. Jesli natomiast uważasz, że rządzi parlament, to zupełnie straciłeś kontakt z rzeczywistością.
  Jak zatem wyjaśnisz, że cały świat realizuje w tej chwili jednakową agendę?
 • @Anna-PK 17:44:12
  Np: nakręcił parę filmów dokumentalnych, z których niejedno można się dowiedzieć. To już coś.
 • Pełna zgoda z Autorem.
  Dodam tylko, że jakby co - to rzeczony pan ma na myśli z pewnością koronę cierniową.
  Wniosek?
  Jest to wyższa szkoła przewrotności - więc robienia bałaganu ludziom w szarych komórkach z ich ludzi - pomocą. Odkąd dzieci diabła wpadły na pomysł - aby siłę popędu seksualnego - ukierunkować na depopulację - zaczął się nowy, wyższy etap przewrotności.
 • @puuuq
  Możesz mi wyjaśnić, co znaczą te węże w sejmie?
 • @zbig71 18:02:47
  // nakręcił parę filmów dokumentalnych, z których niejedno można się dow iedzieć.//

  Podaj jakiś konkretny przykład tego czego się dowiedziałeś z filmów Brauna a co oceniasz jako cenne informacje.

  Ja oceniam te filmy bardzo nisko.Uważam że nie mają żadnej wartości edukacyjnej.Ale tak jest zawsze kiedy głównym celem autora filmu jest odniesienie doraźnych korzyści politycznych a nie dokumentowanie przeszłości dla samego tylko dokumentowania.
  Braun (podobnie jak wielu dzisiejszych "historyków") nie ma dostępu do cennych zasobów archiwalnych ani kontaktu z ludźmi którzy mają taki dostęp.A jeśli idzie o zasoby IPN to póki jest to instytucja wybitnie polityczna trudno coś powiedzieć o tamtejszych zasobach.
 • @puuuq 17:19:14
  " pierwsze loże to organizacje powstałe
  na bazie wcześniejszych pomysłów t zw "różokrzyżowców ""

  Geneza jest drugorzędna, ważne jest, do czego służą te organizacje dzisiaj.

  Sama nazwa "masoneria" wywodzi się od słowa "murarz" po francusku, bo budowniczowie świątyń nabrali takiego kunsztu w swoim fachu, że zaczęli go chronić przed innymi. Budownictwo świątyń stało się fachem dla wybranych. "Murarze" - budowniczy - stworzyli organizację zawodową, którą potem wykorzystali masoni.

  Podobnie było z templariuszami, różokrzyżowcami itp., którzy tworzyli jakieś struktury i które potem ktoś przejmował.

  A masoneria w obecnym wydaniu miała swój początek w Niemczech i związana była z działalnością niejakiego Johanna Adama Weischaupta, jeżeli dobrze pamiętam. Tam gdzie czai się zło, zawsze pojawiają się Niemcy.
 • @zbig71 17:58:15
  W Braunie mi sie podoba jego sposób mówienia. Ładna polszczyzna. Z wykształcenia chyba jest filologiem. I mówi w sposób opanowany. A kapuś Życiński był chroniony
 • @ikulalibal 18:40:06
  To dotyczy ludzi, którzy polityką się nie interesowali i zobaczyli nagle film np. pt: Towarzysz generał idzie na wojnę. Na przykład. I zaczeły im sié otwierać oczy i sprawdzać to co zobaczyli na ekranie. Ty jesteś stary wyga, ale jest masa młodszych i znacznie mniej zoorientowanych ludzi. A takie filmy dokumentalne to dla nich może być wstęp do wielu zagadnień.
 • @zbig71 18:51:32
  Plusy dodatnie, plusy ujemne.

  A, całkiem fajnie sie ogląda Luter-rewolucja protestancka.
  W sumie zrobił ze 25 filmów
 • @Wican 18:48:34
  I reżyserem. I polonistą. Według mnie najlepszy poseł w obecnym sejmie.
 • @Wican 18:57:03
  "A, całkiem fajnie sie ogląda Luter-rewolucja protestancka."

  Ten film jest wyjątkowo głupi i kłamliwy.
 • @zbig71 17:58:15 Człowieku, o jaką lustrację chodzi i po co ona
  komu? Księża w jakiś sposób współpracowali z SB? I co? Pomogło to komunistom?

  Żyła sobie Zyta Gilowska w Świdniku, a w tym samym bloku, w tej samej klatce, mieszkał SBk.
  Czasem sobie gadali, "jak Polak z Polką", on pytał jak tam na KULu gdzie ona pracowała, kto przyjechał, kto wyjechał. (Tak jakby władza nie wiedziała komu dają wizy)
  A potem wyszło, że ona była jakimś tam TW, czy jakoś tak. Dziś nie żyje.

  Ta lustracja to jest jeden ze sposobów dzielenia ludzi. Taki sposób odegrania się.
 • @Wican 18:48:34 //A kapuś Życiński był chroniony// Przed kim?
  Co on komu zrobił? Co on zrobił Braunowi? A w czym Braun jet lepszy, jeżeli gnoi Życińskiego?
  Czemu donoszenie Życińskiego jest "be" a Brauna "cacy"?
 • Braun jest jednym z tych co żyją z rewanżu, z zemsty jaką
  prowokują w ludziach za czas PRLu. Ludzie oglądając i słuchając Brauna nagle uświadamiają sobie, że doznali jakiejś krzywdy.
  Nie byli świadomi do tej pory, ale oto Braun "otworzył im oczy", że ktoś tam przy komunistycznej władzy miał jakieś profity.

  Stąd jest uczucie rewanżu, zemsty i sprawiedliwości za czas miniony.
  Tylko tamte pokolenie "winowajców" już nie żyje. I Życinski i generał, czy inni z tego okresu i teraz trzeba wziąć się do rozliczenia następnych krzywd.
  Teraz też ktoś ma profity, ktoś żyje przy władzy, może donosi, czy tego nie należy rozliczyć?
  Moje pytanie jest takie: do czego ostatecznie to ma prowadzić takie wzajemne szczucie?
 • @Pedant 19:14:42
  Wcale nie. Ty jako tendencyjny obronca Lutra, jesteś niewiarygodny.
 • @Anna-PK 19:38:57
  Oczywiście, ze pomagało. jaką mamy teraz jakość hierarchii? Wspierali swoje towarzystwo. AI przez wspólpracę duchownych takiej rangi jak Życiński, upadał autorytet duchowieństwa.
  Lustracja była niezbędna, aby Polska funkcjonowała transparentnie. A pani to hipokrytka. Broni kapusiów a ofiary ma gdzieś? Ot, relatywizm.
 • @Anna-PK 19:42:54
  A na kogo Braun niby donosił? Życiński to by kapus. Doprowadzil do degrengolady szacowną uczelnię KUL. I nie mial odwagi by stanąć w prawdzie.
 • @Anna-PK 19:55:20
  Bzdura. Nie może być tak, ze wina pozostaje bezkarna. Ale w tej kanadzie relatywiści? Oj, nie jest to polska mentalność.
 • @Wican 20:04:29 To .jest właśnie bardzo dobry przykład.
  Braun pokazał swoją "prawdę" na temat Lutra. Panowie Pedant i Wican mają przeciwne zdanie skutkiem tego filmu.

  Panowie, dajcie sobie po buzi, bo taki właśnie jest cel i skutek działania Brauna. Szczucie ludzi na siebie. On nie analizuje zjawisk i problemów, ale widzi ludzi w tym zaangażowanych i szczuje ich przeciwko sobie.

  Życiński był jak wielu w tym czasie, jakąś ofiarą byłego systemu. Tamten system już minął, Życiński nie żyje, komu jest to potrzebne co Braun mówi czy pisze?
 • @Anna-PK 19:38:57
  Lustracja jest po to, aby unikać takich sytuacji, jak ze Skubiszewskim. A nie do zemst , czy osobistych porachunków.
 • @Anna-PK 19:42:54
  Zrobił tym, których umieszczał w raportach jakie pisał dla SB. A z tego co wiem, Braun na nikogo nie donosił.
 • @Anna-PK 19:55:20
  //Braun jest jednym z tych co żyją z rewanżu //

  Być może.Zastanawiam się tylko "rewanżu" za co bo chyba nie za PRL.
  Wiem (a gdyby rzetelnie przekazywano historie to wiedziałby każdy) że akurat rodzina Braunów nie ma powodu do narzekań.Może mi pani wierzyć ale bycie filmowcem w tamtych czasach świadczyło o przynależności do elity.O ile jeszcze do szkół teatralnych trafiały dzieci aktorów to do szkoły filmowej dostawali się bardziej niż bardzo nieliczni.Reżyser to nie był zawód dla każdego i do szkół filmowych nie trafiali ludzie "z ulicy".Klasycznym przykładem jest Kazimierz Kutz z tym że on po 1989 r nie próbował niczego przeinaczyć.Był zdolny,system pozwolił mu ( i sfinansował) zdobyć atrakcyjny zawód a on odwdzięcza się kręcąc niezłe filmy.
  Ojciec,wuj (a może stryj) Brauna byli filmowcami a to o czymś mówi.
 • @Wican 20:07:53 Od oceniania win jest system prawny.
  W Kanadzie właśnie tak to działa. Właśnie ta polska mentalność jest przyczyną tego co jest.

  "Nie może być tak, ze wina pozostaje bezkarna." Z jakiego paragrafu Braun oskarża?

  Braun nie posługuje się prawem. On posługuje się insynuacją.
  Czy pamięta Pan jak zgnojono abp. Wielgusa? To jest sprawiedliwość?
 • @Wican 20:04:29
  "Wcale nie. Ty jako tendencyjny obronca Lutra, jesteś niewiarygodny."

  Na innych forach, angielskojęzycznych często Lutra i Kalwina krytykowałem i krytykuję.

  Ale brzydzę się oszczerstwami i judzeniem. Straciłem respekt do pana Brauna po tym filmie.

  Jeśli Pan ma ambicję bycia obiektywnym, proszę wysłuchać drugiej strony.

  Film "Luter i rewolucja protestancka" oczami protestanta:

  https://www.youtube.com/watch?v=TKHM4_DMUZg
 • @zbig71 20:18:33 A to wystąpinie na KULu to co to jest?
  //A z tego co wiem, Braun na nikogo nie donosił.//

  Ja uważam, że było to chamstwo największej wagi. Trzeba być człowiekiem bez sumienia, aby iść do uczniów i wychowanków Życińskiego i im prosto w oczy go oczernić. Kto Braunowi dał takie prawo?

  To był właśnie donos!
 • @Wican 20:07:08
  //Życiński to by kapus//

  Ale tylko w określonej logice.
  Niech mi pan znajdzie jakiś naród czy to spośród angielsko języcznych czy francuskojęzycznych,gdzie współpracę ze służbami bezpieczeństwa traktuje sie jako rzecz haniebną.Niech mi pan takich pokaże bo ja nie znam.
  Co innego donoszenie do policji.To owszem.To otaczane jest pogardą.Ale współpraca ze służbami które strzegą bezpieczeństwa państwa to zupełnie co innego.
  Twórca i reformator angielskich specsłużb (u nas znany z przygód Robinsona ) Daniel Defoe pisał całe traktaty o obowiązkach obywatela.I niech pan sobie wyobrazi uważał on że im człowiek lepiej urodzony i wyższą pozycje społeczną zajmuje tym większy ma obowiązek wspólpracy ze słuzbami państwa w tym z policją i bezpieką.
  Pan sobie poczyta bo Defoe zostawił bogate piśmiennictwo.A potem niech pan wejdzie na jakieś angielskie forum i zasugeruje im że powinni otaczać pogardą tajnych wspólpracowników.Na pewno pana "zrozumieją".
 • @Anna-PK 20:27:23
  Studenci to nie uczniowie tylko ludzie dorośli. Spotkanie na KUL było dobrowolne, a G.Braun ma prawo do swojego zdania, tym bardziej, że chodziło o osobę publiczną jaką był Życiński.
 • @zbig71 20:36:26 Braun ma prawo do swojego zdania, ale nie
  ma prawa oskarżać kogokolwiek bez prawnego wyroku. Czy Życiński złamał prawo?

  //Studenci to nie uczniowie tylko ludzie dorośli. Spotkanie na KUL było dobrowolne, a G.Braun ma prawo do swojego zdania, tym bardziej, że chodziło o osobę publiczną jaką był Życiński.//
  Życiński już nie żył, więc nie był OSOBĄ PUBLICZNĄ! Pan już chyba nie wie co pisze!
  Po co Braun to zrobił??? Kto miał z tego pożytek??? Wzburzył cały KUL.
 • @Wican 20:07:53
  "@Anna-PK 19:55:20 "Ale w tej kanadzie relatywiści? Oj, nie jest to polska mentalność."

  Przypomniał mi Pan przedwojenny dowcip Nowaczyńskiego - "dla Einsteina wszystko jest względne z wyjątkiem narodu żydowskiego". Dla Pana taką rolę pełni naród polski. Ma Pan moralność Kalego.
 • Dałem 5****
  Idzie Grześ
  Przez wieś,
  Worek piasku niesie,
  A przez dziurkę
  Piasek ciurkiem
  Sypie się za Grzesiem.

  "Piasku mniej -
  Nosić lżej!"
  Cieszy się głuptasek.
  Do dom wrócił,
  Worek zrzucił;
  Ale gdzie ten piasek?

  Wraca Grześ
  Przez wieś,
  Zbiera piasku ziarnka.
  Pomaluśku
  Zebrała się miarka.

  Idzie Grześ
  Przez wieś,
  Worek piasku niesie,
  A przez dziurkę
  Piasek ciurkiem
  Sypie się za Grzesiem...
  I tak dalej... i tak dalej...
 • @Anna-PK 20:58:16
  To Hitler i Stalin też już nie żyją i nie mamy prawa ich oceniać?
  Dobrze wiem co piszę.
  Czy wzburzył cały KUL? Raczej ,,dobre towarzystwo,, doznało szoku, że jednak prawda wypłynie na wierzch.
 • @zbig71 21:15:51 Może Pan oceniać źle Hitlera, bo go osądzono
  w Norymberdze, ale ze Stalinem należy wykazać ostrożność, bo:
  1. Pan nie ma żadnych dowodów przeciwko niemu, oprócz tego co ktoś pisał, czy mówił,
  2. W niewłaściwym towarzystwie może Pan dostać "w zęby", np. od Gruzina, czy innych, którzy mają akurat zdanie odwrotne.

  //To Hitler i Stalin też już nie żyją i nie mamy prawa ich oceniać?//

  //Czy wzburzył cały KUL? Raczej ,,dobre towarzystwo,, doznało szoku, że jednak prawda wypłynie na wierzch.//

  Jaka prawda? Proszę napisać o jaką prawdę chodzi, bo ja nie wiem.
 • @Pedant 19:14:42
  Dlaczego?
 • @nauczkrzysztof 23:11:55
  "Dlaczego?"

  W dwóch słowach nie da się poddać całego filmu krytyce.
  Wystarczy że Braun opiera się na ks. Guzie, co go kompromituje.

  Więcej ma Pan w komentarzu młodego protestanta:

  https://www.youtube.com/watch?v=TKHM4_DMUZg
 • @Anna-PK 21:26:56
  Wszyscy historycy oceniający Stalina powinni dostać w zêby od Gruzinów. Bo Stalin nie był sądzony i nie jest osobą publiczną, bo już zszedł.
  No brawo.
 • @zbig71 23:24:14 A co do tego wszystkiego mają historycy?
  Historycy nie zajmują się prawem. Prawo jest po to aby móc kogoś sądzić.

  Stalina, ani jego działania nikt nie postawił przed sądem. Jeżeli ktoś ma go sądzić, to Rosja, a oni tego nie zrobili. Szereg Rosjan uważa go za ważnego polityka w ich historii.
  Ponadto Stalin był członkiem koalicji antyhitlerowskiej i współpracował z innymi liderami światowymi. A jakoś im on nie przeszkadzał.

  W Polsce jest też szereg kontrowersyjnych postaci historycznych. Ciekawe czy Pan wie coś o Sikorskim. Pan se poczyta.
  https://wielkahistoria.pl/oboz-na-wyspie-bute-to-tam-wladyslaw-sikorski-zamykal-swoich-przeciwnikow-politycznych/
 • @zbig71 23:24:14 Historycy, dziennikarze i tacy ludzie jak Braun,
  nie są od tego aby oceniać. Oni powinni tylko podawać fakty. FAKTY.

  //Studenci to nie uczniowie tylko ludzie dorośli.// A studenci, ludzie dorośli ocenią i wyciągną wnioski. Do Brauna nie należy mówienie ludziom co mają myśleć. Do niego należy tylko uczciwe prezentowanie rzeczywistości.

  To co jest niewłaściwe, to sądzenie, obwinianie, obgadywanie, rzucanie oszczerstw. Wystarczy podawanie faktów, tylko tyle.
 • @Anna-PK 03:13:59
  Rozumiem, że to pani podobni będą decydować, co jest faktem, a co nie.
  To nie lepiej zabronić ludziom mówić? Tylko podstawowe zwroty i fo roboty, a jsk zachorujesz to państwo zafunduje takiemu nieborakowi zestaw eutanazyjny.
 • @zbig71 03:28:12 A tacy jak Pan, będą patrzeć na demagów,
  którzy powiedzą im co należy myśleć, kogo słuchać i komu wierzyć. Tym sposobem Pan nie potrzebuje sam myśleć, bo Braun będzie myślał za Pana, będzie na Pana pracował, dogadzał i dożyje Pan 100 lat w szczęściu i zdrowiu, a Braun będzie Pana trzymał za rękę w ostatniej godzinie. Dobrano, koniec bajki.
 • @Anna-PK 04:43:06
  Talmudyczne myślenie.
 • a
  Generalnie - nie przepadam za Braunem i uważam, że rzeczywiście nastawia się na propagowanie judaizmu, acz w szczególnej postaci.

  Autor notki jest jednak poza rozumieniem zależności.

  Po pierwsze. Owszem, Braun jest monarchistą, ale tego nie wolno łączyć z kwestią Intronizacji Chrystusa na Król Polski!!!!
  To zupełnie odrębne kwestie.

  Monarchizm Brauna jest antypolski, gdyż skierowany przeciwko istocie polskości - Rzeczypospolitej. To związane jest z zamachem stanu czym było uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Wtedy zlikwidowano rzeczpospolitą, a powołano monarchię, co skończyło się utratą niepodległości.
  Ważną rolę w tym dziele , a na pewno wspierali ten akt frankiści.

  I to jak widać owocuje w obecnych "przebiciach" judaizmu.

  Z kolei Intronizacja Chrystusa - to nie jest "Monarchia Chrystusowa", a powrót do tradycji Rzeczypospolitej, gdzie król jest przykładem i strażnikiem zasad, a nie władcą stanowiącym te zasady; zasady współżycia ustanawia Naród przy wartościach - tych wynikających z nauki Chrystusa (bo to jest znane ludowi), a faktycznie wynikających z chrześcijaństwa, które wszak jest podstawą Jego nauki.

  Chrystus jest symbolem i wzorem a nie władcą.

  Braun jest monarchistą i dąży do sytuacji, gdzie władca mógłby ustanawiać swoje prawa, a biorąc pod uwagę uwarunkowania - bardzo szybko stalibyśmy się oficjalnie Judeopolonią. (Obecnie też jesteśmy, ale nieoficjalnie. Nie ma podziału formalnego na lepszych -Żydów i resztę hołoty, gdy faktycznie funkcje zarządzające pełnią Żydzi i dostęp do kasty trzymającej władzę jest możliwy tylko po wyrzeczeniu się polskości i przy "błogosławieństwie" rabina).

  Pytanie: czy Konfederacja (członkowie) jest świadoma, że i Braun, i JKM, a i Bosak & co - do takiego modelu dążą?
 • @ikulalibal 20:30:12
  A co też W.Sz.P. Ikulalibal za herezje wypisuje?...

  //Niech mi pan znajdzie jakiś naród czy to spośród angielsko języcznych czy francuskojęzycznych,gdzie współpracę ze służbami bezpieczeństwa traktuje sie jako rzecz haniebną.Niech mi pan takich pokaże bo ja nie znam.//

  Przecież wiadomo, że współpraca ze służbami "starych demokracji" - szczególnie judeo-anglosaskich - to sam zaszczyt.
  Nie tylko dla ichniejszych oryginalnych obywateli, ale też dla krajów "młodych demokracji".
  I od lat hołdują tej zasadzie, wykazując się wielkim zaangażowaniem i lojalnością wobec tych szlachetnych służb "nasi" polskojęzyczni włodarze, a raczej zarządcy, a i wielu prostych obywateli zapewne chciałaby pomóc oficerom JejKurewskiejMości w szlachetnej służbie dla dobra WOLNEGO świata.
  Nie może Pan wobec tego zarzucić naszym "patriotom" niezrozumienia istoty demokratycznej lojalności, właściwych postaw obywatelskich i krzewieniu wśród młododemokratycznych tubylców oczywistych wartości "cywilizacji" "łacińskiej".
  Czyż nie, Panie Ikulalibalu Szanowny?...
 • @Kmieć 08:11:12
  // Nie może Pan wobec tego zarzucić naszym "patriotom" niezrozumienia istoty demokratycznej lojalności, właściwych postaw obywatelskich //

  Oczywiście że mogę i właśnie to robię.
  Dla zasady jeno gdyż wiem że moja opinia może co najwyżej wywołać zdziwienie (ale najczęściej wywołuje zgorszenie ) u średnio statystycznego polskiego odbiorcy.Owszem może być zrozumiana i zaakceptowana przez dziwaków panu podobnych, ale to niegroźne gdyż oni nigdy nie będą mainstreamem.
 • 08 wrz 2019 Jak osiągnąć i zwiększać wstręt, uraz, serdeczną antypatię, sprowokować obronę...
  http://wolnyswiat.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=246
  Panie Grzegorzu Braun (od naśladowanego bekania: "Szczęść boże" itp...)
  Otóż pan nie jest u siebie, sam, to nie jest kościół, lekcja tzw. religii itp., itd. Tylko opłacana przez wszystkich, wspólna, neutralna przestrzeń, a zatem należąca także i do ateistów, antyklerykałów, normalnych umysłowo, zdrowych psychicznie, posiadających wiedzę, kierujących się rozumem (a nie naśladownictwem, instynktem stadnym, wiarą), inteligentnych, racjonalnych ludzi... A zatem swoje allah akbar czy co tam/takie indoktrynowanie/takie wypróżnianie się może pan uskuteczniać wyłącznie w odpowiednim miejscu i czasie!!! A nie przymuszać, czyli bez zgody tego odbiorców, na siłę, gdzie się panu uwidziało, pana nawiedziło do tego odbioru, kogo się panu uwidziało, czyli nie dając możliwości wyboru, a zatem i do rezygnacji (analogicznie odpowiednim miejscem do wypróżniania wydalin jest toaleta)... Więc nie terroryzuj pan, nie czyń gwałtu swoim zatruwającym umysły, uszkadzającym; uwrażliwiającym psychiki, odmóżdżającym, irytującym przekazem/stanem ludzi, bo sobie tego nie życzą i mają do tego prawo oraz dlatego, że jest to demoralizujące, wypaczające; nienormalne, nieetyczne, złe!!!
  Gdyby to było oddalone o kilka tys. km w stronę Morza Śródziemnego miejsce, to jako rodowity tamtejszy mieszkaniec ryczałby pan z poczuciem ABSOLUTNEJ, CAŁKOWICIE NIEPODWAŻALNEJ SŁUSZNOŚCI jak osioł co innego i o podrzynaniu gardeł chrześcijanom, katolikom... - Chciałby Pan czegoś takiego słuchać i by inni coś takiego słuchali ze studia radiowego, telewizyjnego, z Sejmu itp... Albo prohomoseksualnych zawołań...
  Czy my tak zwracamy się do innych ludzi: Szczęść Ateizm, Szczęść Szatan...

  „Rzeczpospolita Polska jest państwem świeckim, neutralnym w sprawach religii i przekonań.”

  A od strony religijnej: czy ma P. upoważnienie bóstwa, do udzielania mu poleceń, komu ma szczęścić (wie P. lepiej od niego czy, a jeśli, to kiedy i komu ma szczęścić)...
  I jeszcze coś: Nie wzywaj imienia Boga na daremno
  http://www.google.pl/search?q=nie+wzywa ... =firefox-a

  Kolejna sprawa, to pańskie ewidentne manipulacje, kłamstwa, przedstawianie sytuacji, przemian, osiągnięć na odwrót. Otóż, co jest logicznie, historycznie dokumentalnie wykazane, udowodnione, oczywiste, to wyzwolenie się od dominacji katolickiej organizacji tzw. religijnej, odsunięcie jej na dalszy plan umożliwiło rozwój intelektualny, umysłowy, etyczny społeczeństw. Skończyły się wojny religijne, ludzkość zaznała wolności praw, w tym słowa, samostanowienia, zaczęły się badania naukowe, nastąpił rozwój techniczny, podniósł się poziom życia itp., itd. Nie będę się dalej na ten temat rozpisywać, gdyż to już dawno temu wielu ludzi wykazało! Więc skończ pan z tymi publicznie wypowiadanymi bredniami, kłamstwami! M.in. Sejm, studio telewizyjne, radiowe to nie jet miejsce dla pana! Kościoły, klasztory stoją przed panem otworem...

  W 2015 r. za swoje "szczęść boże" uzyskał pan w wyborach poniżej 1 proc. głosów... Podobna reakcja jest na określenie "prawica"... - To także nie daje panu do myślenia... Więc jaki to jest upór...

  Powodzenia w zrozumieniu, staniu się osobą etyczną, odpowiedzialną, świadomą, uzyskaniu normalności umysłowej, psychicznemu ozdrowieniu, i proszę ludzi, ich psychikę, zdrowie, umysły zostawić w spokoju!
 • @Berkeley72 12:58:08
  Ojciec Święty rzekł: „Niech Bóg ma was w opiece” i pobłogosławił ludzkość. Powracamy do pozostałych wiadomości: Huragan w... straty wynoszą... mld dolarów. Plaga szarańczy zniszczyła... fala tsunami... tysięcy ofiar... HIV...powódź... zginęło... susza... malaria... umiera... ...mln ludzi. rocznie... nieuleczalna odmiana prątków gruźlicy... pożary... trzęsienie ziemi... w katolickim Peru podczas trzęsienia ziemi zginęło przeszło 500 osób. W tym ponad 300 wiernych modlących się w kościele w miejscowości Isa... Kilkadziesiąt osób zginęło w Kongu i Rwandzie podczas trzęsienia ziemi. Większość to uczestnicy niedzielnych mszy, np. w Rwandzie 20 osób zmarło pod gruzami w zaledwie jednym kościele... tysięcy ofiar... Pół roku temu grom z nieba walnął w proboszczowy przybytek i uszkodził znajdujący się na wieży zegar... ...Niedawno kolejny piorun uderzył w kościelną wieżę i uszkodził, trzy sterowane elektronicznie dzwony... Giewont – góra z najsłynniejszym polskim krzyżem – jest jednocześnie szczytem najbardziej narażonym na wyładowania atmosferyczne. Wielka stalowa konstrukcja ściąga prąd z nieba niczym elektroda. Od 1906 r. zanotowano aż 76 zgonów od pioruna, a w 1935 roku pięć osób zginęło tam jednocześnie w Święto Wniebowzięcia NMP. W 2001 r. potężna burza rozgoniła także procesję idącą na szczyt, żeby uczcić rocznicę postawienia krzyża... katastrofa...
  Przepraszamy, ale mamy kolejną b. ważną wiadomość!: Ojciec Święty modlił się... ...Wszystkie służby czekają w pogotowiu!...
  PS
  To cud!: „I słowo ciałem się stało”. – Odmienił oblicze Ziemi!, tej Ziemi! To święty człowiek! Na ołtarze go!
  ------------------------------------------
  http://wolnyswiat.pl/12h4.html

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930