Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
180 postów 332 komentarze

Myślenie podstawowe

anthony - Tylko prawda jest ciekawa

Kto po nas zawładnie Ziemią?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie martwcie się ludziska kowidowym szaleństwem!

 Kto po nas zawładnie Ziemią?

Od ponad półtora roku w swojej działalności publicystycznej zajmuje się w zasadzie tylko szaleństwem kowidowym, opisując różne aspekty tego ogólnoświatowego oszołomienia ludzi!

Niewiadomym dla mnie pozostaje już tylko odpowiedź na pytanie: czy czarci pomiot który zorganizował i przeprowadza właśnie terrorystyczny atak na ludzkość dopnie swego i tą ludzkość wyniszczy, czy też może wydarzy się cud i ludzkość (przynajmniej w części) ocaleje?

Jeśli zaistnieje pierwsza możliwość, to z punktu widzenia całej przyrody nic złego się nie stanie!

Wręcz przeciwnie! Na Ziemi (w cieniu człowieka) żyje niezliczona ilość innych istot żywych, które z powodzeniem mogą stworzyć własną cywilizację, być może nawet lepszą od ludzkiej i mniej destrukcyjną! Może to być dla przykładu cywilizacja owadów, które z racji swojego hobby na co dzień obserwuję.

Jako pszczelarz amator jestem zafascynowany tymi istotami. Ich inteligencja jest dla mnie zdumiewająca. One myślą, potrafią rozwiązywać różne problemy, mają bardzo dobrą pamięć, wykazują altruizm, budują wspaniałe miasta, itp.

Jeśli pszczołom zabieramy zgromadzone przez nie zapasy miodu, to musimy im w zamian dostarczyć syropu cukrowego, którym one zapełnią spiżarnie na zimę. I właśnie w trakcie dostarczania pszczołom syropu cukrowego, zadziwiły mnie one po raz pierwszy.

Syrop cukrowy dostarcza się pszczołom w naczyniach zwanych podkarmiaczkami. Podkarmiaczką może być zwykłe wiaderko wstawione do ula, napełnione syropem. Do wiaderka (na wierzch syropu) trzeba wstawić jakąś tratewkę, żeby pszczoły nie potopiły się w syropie.

Moje podkarmiaczki wykonałem z plastikowych pojemników na wodę destylowaną, o przekroju prostokątnym. Tratwę wykonałem z cienkiego styropianu. Jednak nie zauważyłem, że przy dnie pojemnika, jego producent wykonał „wypustki” technologiczne na których tratwa się zawieszała, uniemożliwiając pszczołom wybranie syropu do końca. Na dnie zostawało kilka centymetrów syropu do którego pszczoły nie mogły dosięgnąć!

Co one zrobiły w takiej sytuacji? Przerobiły tratwę w taki sposób, że w miejscu „wypustek” na których się tratwy zawieszały wygryzły w styropianie otwory, dzięki którym tratwa opuszczała się na samo dno. Czyż nie genialne? Najpierw przerobiły tratwę pszczoły z jednego ula, a następnie zrobiły to samo pozostałe rodziny pszczele!

Moje zdumienie i podziw były bezgraniczne, ale pszczoły przygotowały specjalni dla mnie jeszcze inne niespodzianki!

Podczas podkarmiania pszczół na zimę, wyjąłem z ula ramki z miodem i oparłem je na ścianie budynku, by później zabrać je z sobą do pracowni w celu odwirowania miodu. Zajęty pracą, ramek nie obserwowałem. Gdy po kilkunastu minutach chciałem je zabrać do auta, zauważyłem, że siedzi na nich tysiące pszczół, które w wielkim pośpiechu „kradły” miód z ramek i przenosiły go do uli.

Pszczoły strząsnąłem z ramek, zaś ramki zabrałem do pracowni.

Za 4 dni znów przybyłem do pasieki, by uzupełnić syropem podkarmiaczki. W ciągu kilkunastu minut od mojego przybycia na pasiekę, w miejscu gdzie były oparte ramki z miodem kilka dni wcześniej, zleciało się tysiące pszczół. Utworzyły one ogromną czarną kulę na ścianie budynku. Czekały aż dostaną prezent w postaci ramki wypełnionej miodem, gdyż skojarzyły moją obecność z faktem „częstowania” miodem. Aby nie zrobić im przykrości postawiłem przy nich ramkę z miodem, zaś one z zadowoleniem błyskawicznie ją opróżniły.

Historia ta powtarzała się jeszcze pięć razy: na mój widok pszczoły zlatywały się w miejsce poczęstunku i czekały na moją reakcję!

I co wy na to zadufani w swoją mądrość ludzie?

Marsz w obronie pszczół - WP Wiadomości

 

 Ale co tam pszczoły! Jeszcze bardziej zdumiała mnie mądrość mrówek. Mrówki żyją w symbiozie z pszczołami, pomagając im utrzymać czystość w ulach, a przy okazji „kradną” miód, co pszczoły tolerują, pewnie traktując kradziony miód jako wynagrodzenie za pracę.

Ule które użytkuję mają nogi wykonane ze stalowych rurek o bardzo śliskiej powierzchni. Obserwowałem mrówki jak próbują wchodzić po nogach do uli, co było trudnym zadania: niektóre mrówki ślizgały się i spadały, wejście do ula wymagało dużej energii.

Co zrobiły mrówki? Wykonały na nogach uli...ścieżki z kitu pszczelego, który zabrały pszczołom!

I co wy na to zadufani w swoją mądrość ludzie?

Nie martwcie się ludziska kowidowym szaleństwem! Nawet jak czarci pomiot nas powybija kolejnymi szprycami, to będzie komu nas godnie zastąpić!

Anthony Ivanowitz

03.09.2021r.

Www.pospoliteruszenie.org

 

 

KOMENTARZE

 • Czarci pomiot ...
  ... skoncentrował się na wybiciu "Białego Człowieka", który w swoim zadufaniu doszedł do ściany, a raczej na skraj przepaści. Teraz tylko wystarczy mu dać kopa w rzyć i sam w tę przepaść wpada pociągając za sobą wszystkich w pobliżu.
  Mrówki i pszczoły dadzą sobie radę bez Anthony, bo nawet jak nie oprze ramkę z miodem o ścianę, to będzie w ulu i to im wystarczy :)
 • ---- przeczytałam tylko tytuł i pomyślalam o mrówkach , pszczołach ,
  ---- w ogóle o owadach. One tworzą już ! cywilizacje , oczywiście my ! zadufani w sobie zbieracze mamony , zapomnieliśmy co to znaczy cywilizacja.

  Złote klamki , cenne ubrania , skarbce , arsenały, banki, budynki ,niewolnicy itd..... to nasze rozumienie cywilizacji a ziemia ? co tam ! jest wszędzie i za darmo, BEZ WARTOŚCI , można ją zaśmiecać , ranić , zatruwać i wszystko ! co się chce .

  PASOŻYTY !! LUDZKIE my jesteśmy , bezwartościowe , niczego nie wnosimy dobrego do świata, z którego pochodzimy. Wszak jesteśmy ssakami , nie sprawdziliśmy się ! , gady ponoć już były , czyżby nastał czas owadów ?. A może wszytko to już było , i powtarza się .

  O mrówkach pomyślałam , że przejmą ziemię , gdy wchodziłam na górę latem ( stok narciarski ) , przez 750 metrów nie miałam gdzie usiąść, aby odpocząć , wszędzie były mrówki , duże zupełnie inne aniżeli widuję na swoim podwórzu.

  Czy cywilizacja człowieka zamknie się konstatacją : A MIELI SZANSĘ ?!.
 • @ninanonimowa 11:29:01
  Człowiek jest stworzony i chciany przez Boga.
  Działanie Złego i przynależnych do niego ludzi rodzi zło. Proszę nie generalizować i nie ferować tak kategorycznych osądów. Na pewno nie są one zgodne z prawdą.
 • to prawda xD
  Mnie to przeraża inteligencja żuczków.... poprzez monitoring obserwowałem jak jeden żuczek nad czymś pracuje.... był to prawdopodobnie desant z Afryki....
  Latał pracowicie, i doskonale znał drogę na dwór przez malutką dziurkę... po prostu mial mapę terenu i nawigował jak dobry taksówkarz xddd
  Monitoring to niezla rzecz w obserwacji zwłaszcza taki który ma funkcje głosowe bo w razie czego możemy zareagować xDD
  A może spojrzeć szerzej może będzie możliwe stowarzyszenie wszystkich zwierząt we wspólną rodzinę znaczy takie buddyjskie "oświecenie dla wszystkich istot". Jeśli da się mrówkom więcej pamięci w chmurze i jakieś AI do usług to kto wie... te zwierzaki mają wypasione mózgi jak na swoje rozmiary i może umieją gadać.. przczoły np podają marszrutę na pożytek xddd za pomocą tańca.... może gadać potrafią xD
 • @Dan 12:05:11
  -------- tacy ludzie są potrzebni ? .
  https://www.youtube.com/watch?v=LD6pI2oZHNg
 • Autor
  Ja stawiam na ptaki - a w szczególności krukowate, które z oczywistych względów mają przewagę nad owadami. Osobiście preferuję Kawki, bo tworzą one "ciut bezczelne" i wielce zaradne ptasie stada - wspólnie z równie inteligentnymi Gawronami. Jednak już dawno temu "jajogłowi" postawili na "szczurzą" społeczność.
  My już o tym raczej się nie dowiemy - i to je smutne, bo niektóre ssaki zaczęły nabierać cech modliszek, względem pobratymców.
 • Nic nie jest takie na jakie wygląda
  Labirynt celowo stworzony przerasta nasze możliwości poznania z pewnością i szczegółach..
  Kto lub co po nas pozostanie? Oto jest pytanie...
  https://kosmiczneujawnienie.com/2020/11/09/plan-eisenhowera-dan-willis-dla-kosmicznego-ujawnienia/
  Nie bagatelizował bym tych informacji , ale jakie wnioski wyciągnąć? Problem przerasta mnie i moje możliwości poznawcze...poruszamy się w gąszczu intryg jak ślepa kura wrzucona do nowego kurnika...
 • Szacun!!!
  " Aby nie zrobić im przykrości postawiłem przy nich ramkę z miodem, zaś one z zadowoleniem błyskawicznie ją opróżniły."

  ten, kto tak reaguje, na pewno jest w stanie żyć w zgodzie z całymi ekosystemami.

  jak dla mnie ludzkość powinna paść do nogi, 99,99% niech zdycha!

  jeden promil niech zostanie, tylko ci, co maja naturalne, zdrowe i empatyczne reakcje co do natury.

  pozdrawiam, zdrowia życzę!!!
 • @marek13 21:28:34
  Wobec powyzszych historii teoria o instynkcie, jako jedynym motorem dzialania tych stworzen, zaczyna sie lekko chwiac. Najwyrazniej widac tu cos w rodzaju swiadomosci , ktöra podpowiada tym istotom rozwiazania.
  Bardzo interesujace obserwacje
  ,
 • @morgan 08:22:01
  Kto żyje ze zwierzętami na co dzień, ten gadanie "naukofców", że zwierzęta nie mają świadomości bierze za brednie.
 • @Dan 12:05:11
  To tylko przeniesienie/projekcja.
 • @zadziwiony 08:28:22
  "Kto żyje ze zwierzętami na co dzień, ten gadanie "naukofców", że zwierzęta nie mają świadomości bierze za brednie."

  To wina Kartezjusza. On zapeklował wykształconych Europejczycy w wierze, że zwierzęta są bezdusznymi maszynami.
 • Nie wiedziałem, że
  może Cię tak powalić. Też mam ule i widzę, obserwuję jak znajoma się nimi zajmuje, więc temat nie jest mi obcy. Ale żeby twierdzić, że te właśnie owady to wyższa cywilizacja ?!?!: mrówki, pszczoły, muchy, biegacze lub grabarze, pająki; to już Ci musiało nieźle odbić po tych ostatnich opadach. Weź Ty się wybierz na grzyby. Ja od zawsze pracuję z ssakami. Nie ma inteligentniejszych zwierząt. Może przerzuć się na rybki akwariowe, krewetki, ślimaki...? Anthony, co z Tobą?! Martwię się poważnie o Ciebie!
 • @ninanonimowa 11:29:01
  "Czy cywilizacja człowieka zamknie się konstatacją : A MIELI SZANSĘ ?!."-

  - może tak być :) W końcu, jak pisał poeta: "miałeś chamie złoty róg, miałeś chamie czapkę z piór..."
 • @Pedant 08:47:24
  Teodor z Turynu próbował to odwodnić, :), oczywiście chodzi mi o Thomasa. Niestety przyroda spłatała psikusa w postaci Plancka, który stwierdził, że " materia, plazma!, jest inteligentna" ?! No i wtedy rozpoczął się rozdział zielonej ery (francuskie er). Ale żeby się fascynować owadami? To już raczej poza moimi granicami zhozumienia.
 • @zadziwiony 08:28:22
  https://www.crazynauka.pl/niesamowita-zywa-konstrukcja-mrowki-buduja-most-z-wlasnych-cial/

  czy można to wytłumaczyć tylko instynktem?
  zadziwiające, nie?
 • @ Autor, All
  Jest źle.
  Spotkałem na ZnZ info, że biomasa owadów na świecie spadła przez ostatnie 30 lat o... 75%

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/w-ciagu-30-lat-ziemia-stracila-75-calkowitej-biomasy-owadow-i-zaczela-tracic-ptaki

  Nie wiem czy te szacunki są prawidłowe, ale wygląda to strasznie

  Pozdrawiam Autora, Szanownych Komentujących oraz pszczółki i mróweczki ;-)

  5*
 • @JimA 14:30:20
  "Ale żeby się fascynować owadami?"

  Wierz mi, JimA, to jest kosmos... :-)

  Pozdro!
 • @JimA 14:30:20
  "Ale żeby się fascynować owadami?"

  No a trzmiel? Jak taki futrzak może w ogóle latać, hę? ;-)

  https://www.youtube.com/watch?v=jrAtlJhC1lo&ab_channel=MarcinKrzysztof
 • Umieć to zobaczyć
  Ludzie oczekują ciągle cudów, nie zauważając, ze cuda zdarzaja się wokół nich. Wystarczy się zatrzymać i obudzić z permanentnego cywilizacyjnego snu, snu, gdzie nie ma miejsca na lateralne myślenie i widzenie oczami duszy.
  Przebudzenie to najprostsza droga do odnalezienia naszego człowieczeństwa wiodąca przez prawdziwą pokorę, ale nie tę pokorę niewolnika, której uczą nas od dziecka w "szkole","kosciele" i innych diabelskich przybytkach, ale tę,
  której znaczenia zapomniano, tak jak o innych cnotach człowieka
  zapomniały jednostki ludzkie w swym bełkocie komunikacyjnym.
  Pan to zobaczył!
 • Czy to takie trudne?
  Jako wieloletni pszczelarz ma Pan zapewne podejrzenia że pszczoły i mrówki tworzą mnogi byt.
  Nie jakby ale żywy komputer, być może tak naprawdę świadoma społeczność, chmura.
  Jako taki mogą współpracować z innymi bytami, co wykształciło się przez miliony lat.
  Lub od razu zostało tak Zaprojektowane.
  Aha, w niedużym gospodarstwie którego użyczył nam jego gospodarz dla naszych zwierzaków były ule.
  Były.
  Ktoś je zniszczył, rozwalił, kilka spalił.
  Już nie wróciły choć wypatrywałem czy się roją.
  Ani jednej.
  Nie darmo mówi się że pszczoła Umiera.
 • @Andrzej Obserwator 14:59:17
  Odrzucanie wszelkich systemów które starają się usystematyzować rzeczywistość też jest przeginką.
  Jako genetycznie obciążony(parę osób stąd wie o czym piszę) coś wiem o tym.
  Jesteśmy częścią z naszego punktu widzenia, nieskończonego systemu który dopina się i funkcjonuje.
  Życie ma tysiące więcej wymiarów niż dostrzegalne przez nas, nawet "pozazmysłowo".
  Skąd wiem?
  Może z tego samego Źródła z którego biorą się "same " moje gotowe notki.
  Któż to wie...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930