Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
180 postów 332 komentarze

Myślenie podstawowe

anthony - Tylko prawda jest ciekawa

Samo reformowanie państwa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

III RP zreformuje się sama: poprzez bankructwo!

 

Samo reformowanie państwa

 

 

Szybkimi krokami zbliżamy się w Polsce do momentu od którego wszelkie zabagnione dziedziny życia społecznego zaczną reformować się same z siebie, bez udziału kogokolwiek !!!

Już rozpoczęło się samo reformowanie służby zdrowia. Lekarze w całym kraju odmówili leczenia ludzi w państwowych placówkach medycznych, (pod pretekstem leczenia tylko jednej choroby: kowida) choć ludzie ci płacą co miesiąc składkę zdrowotną, nie otrzymując w zamian NIC!

Tym sposobem miliony pacjentów chcąc leczyć się, będzie musiało zapłacić z własnej kieszeni lekarzom (choć już raz zapłacili w postaci składki zdrowotnej), tyle ile ustali rynek (czyli konkurencja między nimi ), a nie ile ustalił taki czy inny pasożyt z funduszu.

Jednocześnie złodziejsko, kretyńsko nieudolne Państwo będzie " ściągać " z podatników podatek "zdrowotny "bo przecież tabuny ministerialno-funduszowych pasożytów trzeba na wysokim poziomie utrzymać ! Oczywiście do czasu !!

W następnej kolejności będą samoreformować się systemy: emerytalny, rentowy, wypadkowy, pomocy społecznej, szkolnictwo, itp. Tempo samo reformowania się Państwa zależeć będzie od tego kiedy ostatecznie runie w gruzy budżet.

Gdy to już nastąpi i okaże się, że tak zwana III Rzeczpospolita jest żałosnym bankrutem który niczego już nie sfinansuje, samo reformowanie się nabierze niebywałego impetu! Zdumieni i przerażeniu ludzie uświadomią sobie, że mogą liczyć tylko na sobie, rodzinę i bliskich i na nikogo więcej !!

Na własnej skórze, boleśnie przekonają się, że tak zwane "Państwo opiekuńcze" zabierające swoim obywatelom 80 - 90 % ich zarobków by następnie za zrabowane pieniądze odgrywać rolę dobrego wujaszka, to w istocie oszukańczy parawan osłaniający złodziejskie, urzędniczo - polityczne gangi okradające otumanione społeczeństwo.

Jak będzie funkcjonować społeczeństwo po samo zreformowaniu się ?? System emerytalny polegał będzie na tym aby oszczędzać gdy się jest młodym i zdrowym tak by zabezpieczyć sobie środki na " jesień życia "! Dobrą inwestycją na starość okaże się kształcenie dzieci w nadziei, że pomogą rodzicom staruszkom.

Szkolnictwo samo zreformuje się tak (co już zresztą częściowo nastąpiło ), że każdy kto będzie chciał kształcić się będzie musiał za to zapłacić bezpośrednio z własnej kiesy, gdyż dotychczasowy pośrednik ( Państwo ) właśnie zbankrutował.

Wszelkie inne " systemy " zreformują się same, wszystkie według tej samej zasady: chcesz się uczyć, leczyć, zabezpieczyć sobie środki do życia na starość, czy na czas choroby, chcesz zapewnić sobie bezpieczeństwo - oszczędzaj, oszczędzaj i jeszcze raz oszczędzaj, a później płać !!

W takim systemie zapłaciszmniej za usługę której oczekujesz, niż w " państwie opiekuńczym ", gdyż nie będziesz płacił na utrzymanie hord urzędasów !!

Oczywiście nie obejdzie się i bez tego, że taki czy inny „rząd” będzie chciał pozbawić obywateli oszczędności, okradając ich jak dotychczas, co gwarantuje „powtórkę” z rozrywki co jakiś czas.

Jeśli ten czy ów obywatel będzie miał pecha być chorym, leniwym, lekkomyślnym, nieudolnym, pozbawionym skorej do pomocy rodziny, itp, to skończy pod mostem, pod płotem, bądź w jakimś przytułku utrzymywanym przez bogatych.

Tak było przez tysiące lat i do takiego modelu nieubłaganie zmierza III RP . W długim okresie wyjdzie nam to nazdrowie, oczywiście tylko tym którzy zawieruchę " samo reformowania " przeżyją i których nie wykończą szprycami na kowid-19.


 

Anthony Ivanowitz

21.08.2021r.

Www.pospoliteruszenie.org

 

KOMENTARZE

 • autor
  Przed bankructwem hordy pasozytow(politykow, ktorzy nie sa w stanie sie sami utrzymac) przeprowadza zmasowany atak na oszczednosci i majatek obywateli.Juz przejeli fundusze emerytalne,moze czeka nas wymiana pieniadza,konfiskata kont,jakis katastral,czy konfiskata zlota w domach.
 • Autor
  5* Czarne perspektywy, lecz nieuchronne. Do idiotów to i tak nie dotrze.
 • @mac 13:23:18
  Te hordy pasożytów to nie tylko obrabują obywateli, ale głównie samych siebie ? ... To nie tak będzie, bo po bliskim bankructwie zmieni się właściciel tej masy upadłościowej
 • @KST 20:26:38
  Wlasciciel sie bardzo nie zmieni(wszystko zostanie w rodzinie)Chodzi o ograbienie majatku indywidualnego Polakow lacznie z emigrantami polskimi(ustawa o obywatelstwie polskim)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930